Jaki jest najlepszy program do ściągania z YouTube?

Ostatnio aktualizowane: 18.06.24

 

Pobieranie plików wideo z popularnego serwisu internetowego YouTube wydaje się całkowicie niepotrzebne, skoro większość użytkowników ma stały dostęp do sieci komórkowej lub Wi-Fi. Mimo wszystko zdarzają się sytuacje, w których ludzie chętnie korzystają z możliwości pobrania ulubionego klipu z muzyką, filmiku z niezbędnym tutorialem lub fragmentu filmu zamieszczonego w serwisie. 

Dostępność różnych treści jest przeogromna, co pozwala na znalezienie dosłownie wszystkiego, co interesuje daną osobę. Artyści, którzy wypuszczają swój nowy kawałek, najczęściej publikują właśnie za pośrednictwem YouTube. Muzyka jest bardzo popularna, dlatego też wielu użytkowników chętnie aktywowało pakiet Premium, który umożliwia oglądanie filmików bez uciążliwych reklam oraz odtwarzanie muzyki bez każdorazowej straty transmisji danych pakietowych.

Dobrą alternatywą umożliwiającą całkowicie bezpłatne korzystanie z serwisu jest darmowe pobieranie z yt na smartfona lub komputer. Dzięki takiej opcji użytkownik może mieć stały dostęp do ulubionych filmików i muzyki nawet wtedy, gdy nie ma połączenia z Internetem. Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne szczególnie w miejscach, gdzie zdarzają się problemy z zasięgiem sieci komórkowej lub regularny brak dostępu do połączenia stacjonarnego. Pobrany materiał będzie zapisany w pamięci telefonu komórkowego lub laptopa, co pozwoli na bezproblemowe odsłuchanie ulubionych kawałków. Pobieranie piosenek z yt to dobre rozwiązanie dla osób, które mają w samochodzie dostęp do multimedialnego odtwarzacza bez połączenia sieciowego. Zapisane utwory można zgrać na pendrive lub do pamięci urządzenia i odtwarzać w czasie jazdy bez konieczności podłączania smartfona za pomocą złącza audio, lub Bluetooth. Zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że zapisane utworu można odtwarzać bez konieczności czerpania baterii w telefonie.  

Czy istnieje możliwość legalnego pobierania plików? 

Wiele osób zastanawia się, czy ściąganie z yt jest całkowicie legalne i nie grożą za to żadne nieprzyjemności. Serwis daje każdemu możliwość oglądania treści zamieszczonych zarówno przez artystów, jak i amatorów, którzy chcą pochwalić się światu swoim talentem, pokazać coś zabawnego, przerażającego lub absurdalnego. Od wielu lat dużą popularnością cieszy się możliwość pobierania plików audio i wideo na komputer lub smartfon. Pojawia się jednak pytanie, czy jest to całkowicie legalne i zgodne z regulaminem serwisu. 

Legalne jest pobieranie treści bezpośrednio od twórcy, który umożliwia taką opcję. Udostępnianie plików na własnym kanale z prawami autorskimi, a następnie pobranie przez innego użytkownika w sieci jest dozwolone. 

Nielegalne jest pobieranie i rozpowszechnianie plików audio i wideo pochodzących z niewiarygodnego źródła bez praw autorskich. Pobieranie ścieżki dźwiękowej lub filmu jest jedynie możliwe na użytek własny i nie można rozpowszechniać takiego materiału. 

Oznacza to, że ściąganie plików z YouTube na własny użytek jest całkowicie legalne i bezpieczne. Osoba, która pobiera treści na prywatny smartfon, laptop czy tablet nie ponosi żadnych konsekwencji. 

 

Jak ściągać z YouTube? 

Bezpieczne ściąganie różnego rodzaju plików z serwisu internetowego nie wymaga od użytkownika specjalnych umiejętności. W zależności od zastosowanej metody pobieranie wideo z yt wymaga uruchomienia programów i aplikacji umożliwiających wykonanie tego zadania. Inną mało znaną metodą jest ściąganie za pomocą przeglądarki. Metoda ta jest bardzo prosta a wymaga jedynie wpisania w adresie URL dwóch liter “ss” zaraz po www. i kliknięcie enter. W ten sposób użytkownik zostanie przeniesiony na stronę pobierania, gdzie należy wybrać format oraz jakość pliku, która jest z góry narzucona ze względu na udostępnienie w danej jakości. Niektóre strony internetowe działają na podobnej zasadzie. Są to najpopularniejsze w wyszukiwarkach: 2conv.com, savemedia.website, a także keepvid.com. Zasada działania jest bardzo prosta i polega na skopiowaniu adresu URL ulubionego filmu, a następnie wklejeniu w okno wyszukiwania na danej stronie. Kolejnym krokiem jest wybranie przycisku “convert” oraz wybranie formatu, w jakim ma zostać zapisany. Bezpieczny konwerter YouTube zapisze plik w pamięci urządzenia, na które został pobrany. 

Jak ściągać filmy z YouTube za pomocą programów? 

Osoby, które często mają problem z brakiem dostępu do sieci komórkowej i YouTube mogą skorzystać z wygodnej opcji pozwalającej na pobieranie ulubionej muzyki oraz filmów. 

4K Video Downloader to darmowy program do ściągania muzyki z YouTube, Facebooka, Vimeo oraz wielu innych popularnych serwisów. Umożliwia pobieranie wysokiej jakości plików, które bez problemu można oglądać na telewizorze. Wysoka rozdzielczość HD 1080 px, HD 720 px, 4K, a także 8 K w zależności od potrzeb daje się zapisać w formatach MKV czy 3GP. Dużą zaletą jest pobieranie z yt MP4 co przyda się w szczególności osobom lubiącym oglądać różnego rodzaju filmy. Obsługa programu jest bardzo prosta i wymaga jedynie skopiowania linku, wybrania ustawień dotyczących formatu i jakości, a następnie kliknięcie przycisku pobierania. Filmiki w przypadku zapisywania na komputerze znajdują się w folderze Wideo umiejscowionym na dysku C. Osoby, które często pobierają pliki, mogą aktywować tryb inteligentny i zapisać ustawienia pobierania, dzięki czemu cały proces przebiegnie znacznie szybciej. W płatnej wersji istnieje możliwość zapisania playlisty z ponad 25 tytułami. 

Free YouTube Downloader to jak sama nazwa wskazuje darmowy program umożliwiający pobieranie filmów z yt. Obsługa jest bardzo prosta i podobna jak w przypadku innych programów przeznaczonych do ściągania plików. Dodatkowo Free YouTube Downloader to konwerter yt zmieniający formaty pobranych plików takich jak WEBM, MKV, AVI, a także MP4. Korzystając z tego programu, użytkownik ma możliwość zapisania całej playlisty, co zdecydowanie skraca czas potrzebny na zapisanie ulubionych plików. Oprócz tego rozbudowane funkcje pozwalają na wyodrębnienie samej ścieżki dźwiękowej i pobieranie z yt MP3. 

Freemake Video Downloader wyróżnia się dostępem do wielu funkcji umożliwiających pobieranie plików z różnych serwisów internetowych. Dzięki temu użytkownik może zapisać materiały wideo nie tylko z YouTube, ale także z DailyMotion, Facebook, Google Video oraz wielu innych znajdujących się na liście. Stosowanie programu sprawia, że pobieranie muzyki z yt jest bardzo proste i nie wymaga poświęcania sporej ilości czasu. Oprócz możliwości zapisu plików wideo użytkownik może także wyodrębnić ścieżkę dźwiękową z danego klipu. Filmy pobierane za pomocą programu są zarówno w standardowych rozdzielczościach, jak i 4K oraz Full HD. Zapisywanie w formatach AVI, 3GP, MP4, WMV oraz FLV wpływa na komfort oglądania na dużym ekranie, co skłoni użytkownika do zakupu nowego sprzętu. Ranking telewizorów pomoże wybrać najlepszy model, który będzie domowym centrum rozrywki i posłuży do oglądania ulubionych filmików w wysokiej rozdzielczości.

aTube Catcher to niezawodny i prosty w obsłudze program służący do pobierania, nagrywania oraz konwertowania plików wideo. Darmowa usługa współpracuje z serwisami takimi jak YouTube, DailyMotion oraz MySpace i umożliwia zapisywanie filmów wideo na wybranym przez użytkownika urządzeniu. W zależności od formatu można wybierać pomiędzy AVI, 3GP, XVID, 3D2, MP3, MP4, WMA, MP2, FLAC, GIF, WMV, PSP, VOB, WAV, MPG, OGG, a także MOV. aTube Catcher jest prosty w obsłudze, a co najważniejsze program do ściągania muzyki z YouTube za darmo po polsku wydaje zrozumiałe polecenia. Ogromne możliwości zapisu w wybranych formatach sprawiają, że każda osoba mająca smartfon z systemami operacyjnymi Android lub iOS będzie mogła odtwarzać ulubione klipy w każdym miejscu. Program do pobierania muzyki MP3 za darmo pozwala także na rejestrację obrazu pulpitu, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. 

YouTube By Click spodoba się osobom, które często korzystają z możliwości pobierania filmów zamieszczonych na różnych stronach internetowych. Program do ściągania filmów z YouTube umożliwia pobranie różnych plików wideo z serwisów takich jak: Instagram, Facebook, Vimeo, LiveLeak, Flickr, MyVideo, Twitter, a także Niconico. Intuicyjna obsługa pozwala na zapisanie pliku w wybranej przez użytkownika jakości oraz formacie. Dodatkowo można kontrolować gdzie program zapisze pobrany plik i wybrać miejsce docelowe. Może być to np. folder z ulubioną muzyką, pulpit lub nośnik zewnętrzny w postaci pendrive. Playlistę, ścieżkę dźwiękową lub wybrany plik zapisuje się w wybranym formacie. Do dyspozycji są popularne MP3 i MP4, WAV oraz AAC. Ciekawą opcją, która spodoba się użytkownikom smartfonów, jest możliwość stworzenia własnego dzwonka na telefon za pomocą funkcji programu. 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ