Ranking 5 najlepszych telewizorów do 60 cali w 2024

Ostatnio aktualizowane: 18.04.24

 

Telewizor 60 cali – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Po przeanalizowaniu opinii Internautów doszliśmy do wniosku, że najlepszym telewizorem 60 cali jest Manta 60LUA58L EMPEROR. Wysoka rozdzielczość ekranu w połączeniu z technologią 4K pozwala cieszyć się oglądaniem filmów i seriali w najwyższej jakości. Telewizor ma nóżki, które jednak możemy zdemontować i tym samym powiesić ekran na ścianie. Sam montaż nie powinien zabrać więcej niż kilka minut. Urządzenie wygląda bardzo elegancko, więc nie psuje stylistyki żadnego pomieszczenia. Dzięki dużej ilości wejść można bez problemu podłączyć inne sprzęty, na przykład konsolę do gier albo telefon. Przesyłanie plików jest możliwe dzięki funkcji e-share. Kolejnym telewizorem, który zdobył uznanie użytkowników, jest Sharp LC-60UI9362E LED 60″ 4K, wyposażony w takie funkcje jak High Dynamic Range, Wide Color Gamut oraz Dolby Digital Surround. Dzięki niemu można oglądać wszystkie programy w jakości 4K. Jeśli oba sprzęty nie przypadły Ci do gustu, sprawdź nasze pozostałe propozycje. Z pewnością wśród nich jest model spełniający Twoje oczekiwania.

5 najlepszych telewizorów do 60 cali. Opinie w 2024 roku

 

W tej części naszego artykułu przygotowaliśmy ranking telewizorów 60 cali. Umieściliśmy w nim produkty, które są uważane za jedne z najlepszych.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Funkcja Smart TV daje nam dostęp do portali społecznościowych, gier i innych udogodnień. Sprzęt nie zużywa dużo energii. Obraz urządzenia jest bardzo czysty, więc oglądanie telewizji jest przyjemne. Model dobrze się prezentuje.

Wady

Użytkownicy donoszą, że na początku obsługa telewizora może być trochę skomplikowana. Pilot oraz interfejs Smart TV różni się trochę od tych, które znajdziemy w zestawach z innymi telewizorami. Musimy się więc do nich przyzwyczaić.

Podsumowanie

Jest to telewizor wyświetlający żywe oraz dobrze skontrastowane kolory. Dźwięk emitowany przez urządzenie nie jest zakłócany, a dialogi są dobrze słyszalne. Specjalny system Dolby Digital sprawia, że efekty dźwiękowe przypominają te kinowe.

Drugi wybór

Zalety

Obraz jest dobry, nie widać na nim żadnych zakłóceń. Kolory są bardzo wyraźne, a podświetlenie jest równe. Jakość dźwięku jest wysoka, nie wymaga korzystania z dodatkowego nagłośnienia typu soundbar. Sprzęt ma wiele wejść, które umożliwiają podłączenie do niego różnych urządzeń.

Wady

Funkcja smart w telewizorze jest dość uboga. Użytkownicy nie mają udostępnionych zbyt wielu ciekawych aplikacji, sprzęt ma jedynie kilka bardzo podstawowych.

Podsumowanie

Telewizor można bezprzewodowo połączyć z komórką lub z tabletem. Jego przekątna to 60 cali. Sprzęt jest wyposażony w wiele nowoczesnych technologii, które czynią go atrakcyjniejszym.

Rozważ też

Zalety

Dźwięk przenoszony przez głośniki telewizora jest wyraźny. Sprzęt ma kilka ciekawych funkcji, które łatwo się obsługuje. Jest on wyposażony w solidny stojak, dzięki któremu można stabilnie postawić go na płaskiej powierzchni. Obraz telewizora jest krystaliczny nawet podczas wyświetlania wieloklatkowych filmów akcji.

Wady

Niektórzy konsumenci zauważyli, że aby zmienić kanał lub włączyć funkcję, trzeba celować w wyznaczone miejsce na telewizorze. Czasem może to być trudne, więc zmiana kanału może potrwać trochę dłużej.

Podsumowanie

Przekątna sprzętu wynosi 60 cali, jego ekran jest prosty. Telewizor ma matrycę LED. Można go podłączyć do sieci Wi-Fi, aby korzystać z Internetu. Sprzęt jest wyposażony w złącza bezprzewodowe.

 

1. Telewizor Manta 60LUA58L Ultra Hd 4K Android Tv

 

Manta 60LUA58L EMPEROR to telewizor, z którego z pewnością będziesz zadowolony. Obraz jest dobrze skontrastowany, a co więcej kolory są bardzo żywe. Dlatego oglądanie filmów na 60 calowym ekranie jest przyjemnością. Urządzenie jest również wyposażone w wiele różnych wejść, więc możemy je podłączać do innych sprzętów.

Ten dobry i tani telewizor 60 cali ma funkcję przeglądarki, więc możemy sprawdzać informacje w Internecie. Jest on także wyposażony w funkcję e-share, która pozwala na przesyłanie plików z telefonu do telewizora. Jeżeli chodzi o montaż, to mamy możliwość ustawienia telewizora na półce lub powieszenia na ścianie. Uniwersalny oraz nowoczesny design sprawiają, że urządzenie wygląda dobrze w każdym miejscu oraz pomieszczeniu.

Dźwięk wydobywający się z głośników jest czysty i wyraźnie słyszymy wszystkie dialogi. Obsługa telewizora nie sprawia zbyt dużego problemu. Użytkownikom najbardziej podoba się wysoka jakość rozdzielczości ekranu oraz ładny design telewizora.

Manta 60LUA58L Ultra Hd 4K Android Tv to dobry telewizor 60 cali do 1600 zł. Rozdzielczość ekranu to 3840 x 2160 pikseli, a wymiary urządzenia razem z podstawą są równe: 137,2 cm x 87,3 cm x 33 cm.

 

Zalety

Ma potrzebne złącza: Telewizor został wyposażony we wszystkie złącza, które mogą nam się przydać. Są to: 2 porty USB, wejście VGA, 2 gniazda HDMI, wyjście słuchawkowe i wejście Audio In.

Bezprzewodowa łączność z Internetem: Sprzęt może nawiązać bezprzewodowe połączenie z Internetem, gdyż ma wbudowany moduł Wi-Fi.

System Smart TV: Telewizor jest wyposażony w system Smart TV (Android 4.4), więc daje możliwość korzystania z przeglądarki internetowej i wielu aplikacji.

Wyraziste kolory: Widziane na ekranie kolory są wyraziste i odpowiednio skontrastowane, dotyczy to również czerni.

System Dolby Digital: Urządzenie wykorzystuje system Dolby Digital, zapewniający bardzo dobrej jakości brzmienie.

 

Wady

Skomplikowana obsługa: Początkowo obsługa telewizora jest nieco skomplikowana, co wynika głównie z innego interfejsu Smart TV (w porównaniu do urządzeń pozostałych popularnych marek).

 

 

 

 

2. Telewizor Sharp LC-60UI9362E LED 60″ 4K

 

Sharp LC-60UI9362E LED 60″ 4K to telewizor z ekranem z matrycą LED, którego rozdzielczość to 3840 x 2160 pikseli. Urządzenie daje możliwość oglądania filmów nawet w jakości 4K, co w połączeniu z takimi technologiami jak Dolby Digital Surround pozwala poczuć się niemal tak samo, jak w kinie.

Wymiary telewizora wraz z podstawą są równe: 135,2 cm x 84,7 cm x 24,7 cm. Waży on ok. 31,3 kg. Sprzęt umożliwia korzystanie z wielu różnych aplikacji internetowych, ponieważ ma system Smart TV. Co ważne, nie musimy podłączać go do Internetu za pomocą kabla, gdyż został wyposażony w moduł Wi-Fi.

Kupującym bardzo przypadło do gustu urządzenie marki Sharp, ponieważ jest łatwe w obsłudze, a do tego zapewnia realistyczny i naturalny obraz. Należy wspomnieć o tym, że telewizor ma niezbędne złącza, w tym gniazdo HDMI czy porty USB. Poza tym wygląda on bardzo elegancko.

Urządzenie Sharp LC-60UI9362E LED 60″ 4K ma wymiary: 135,2 cm x 84,7 cm x 24,7 cm (z podstawą). Rozdzielczość ekranu to 3840 x 2160 pikseli.

 

Zalety

Technologia Active Motion: Nierzadko urządzenia z matrycą LED niewyraźne odtwarzają dynamiczne akcje. Jednak test telewizorów 60 cali wykazał, że nie dotyczy to modelu marki Sharp. Technologia Active Motion zapewnia ostry obraz, niezależnie od sytuacji.

HDR: Sprzęt ma funkcję HDR, która zwiększa współczynnik kontrastu oraz paletę barw, co przekłada się na bardziej wyrazisty, a jednocześnie realistyczny obraz.

Rozdzielczość 4K: Telewizor umożliwia oglądanie wszystkich filmów i seriali w rozdzielczości 4K. To sprawia, że na ekranie widoczny jest każdy szczegół.

Wbudowany tuner DVB-T: Urządzenie ma tuner DVB-T, dlatego odbiera sygnał cyfrowej telewizji naziemnej. Nie potrzebujemy dodatkowego dekodera.

 

Wady

Problemy z łącznością Wi-Fi: Sprzęt łączy się z Internetem poprzez Wi-Fi, ale czasami dochodzi do niespodziewanego zerwania połączenia. To utrudnia swobodne korzystanie z systemu Smart TV.

 

 

 

 

3. Telewizor Sharp LC-60UI7652E LED 60″ 4K

 

Chcielibyśmy zaprezentować telewizor Sharp LC-60UI7652E LED 60″ 4K, który jest wyposażony w kilka nowoczesnych technologii. Jedną z nich jest Ace Pro Engine, zapewniająca bardzo dobre odzwierciedlenie kolorów oraz niewielką ilość szumów. Sprzęt ma Smart TV, z Internetem łączy się za pośrednictwem Wi-Fi.

Urządzenie ma takie złącza jak: HDMI, USB, VGA, czytnik kart pamięci oraz gniazdo antenowe. Można ustawić je na szafce RTV lub w razie potrzeby zawiesić na ścianie, korzystając ze specjalnego uchwytu. Telewizor ma wymiary: 135,7 cm x 83,96 cm x 28 cm (wraz z podstawą), waży 26,8 kg. Daje on możliwość oglądania filmów w rozdzielczości 4K.

Konsumentom podoba się to, że sprzęt gwarantuje nie tylko dobrej jakości obraz, ale i dźwięk. Wpływają na to zastosowane rozwiązania, czyli technologie Dolby Digital oraz Dolby Digital Plus, a także system Harman Kardon. Poza tym telewizor daje nam dostęp do popularnych aplikacji, m.in. You Tube i Netflix.

Sharp LC-60UI7652E LED 60″ 4K to urządzenie o wymiarach: 135,7 cm x 83,96 cm x 28 cm (z podstawą). Ma ono ekran o rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli.

 

Zalety

Możliwość podłączenia różnych sprzętów: Do telewizora możemy podłączyć różne sprzęty, takie jak konsola do gier czy odtwarzacz Blu-Ray. Jest to możliwe z uwagi na dostępność potrzebnych w tym celu złączy, m.in. HDMI oraz USB.

System Harman Kardon: Urządzenie wykorzystuje innowacyjny system Harman Kardon, pozwalający na uzyskanie lepszej jakości brzmienia. Wyposażono je również w inne technologie, takie jak Dolby Digital.

Dwa sposoby montażu: Jeśli okaże się, że telewizor zajmuje za dużo miejsca na szafce RTV lub nie prezentuje się na niej zbyt dobrze, możemy go zawiesić na ścianie. W tym celu będzie nam potrzebny uchwyt o odpowiednich wymiarach.

 

Wady

Mały zasięg pilota: Pilot ma mały zasięg, więc musimy stać blisko telewizora, aby zmienić ustawienia czy kanał.

 

 

 

 

4. Telewizor LED 60” Manta 60LUA19S 4K Smart

 

Jeśli w naszym rankingu zabrakłoby sprzętu Manta 60LUA19S 4K Smart, nie byłby on kompletny. To urządzenie umożliwiające oglądanie filmów w jakości 4K, które jest przystosowane do ustawienia na półce, jak również zawieszenia na ścianie. Opisywany model waży 21,3 kg, a jego wymiary razem z podstawą są równe: 136,6 cm x 85,2 cm x 21,9 cm.

Telewizor ma Smart TV, a żeby móc korzystać z systemu, wystarczy łączność z Internetem. To model z modułem Wi-Fi, dlatego nie ma potrzeby używania kabla Ethernet. Do urządzenia można podłączyć odtwarzacz DVD, konsolę itp., ma on wszystkie niezbędne gniazda: USB, CI+, AV In, RF oraz HDMI.

Co o urządzeniu sądzą jego posiadacze? Na podstawie opublikowanych przez nich opinii można stwierdzić, że to elegancko wyglądający oraz łatwy w obsłudze telewizor. Wyposażono go w tuner telewizji naziemnej DVB-T2, dający możliwość odbierania programów w standardzie HD. Co więcej, sprzęt ma funkcję E-share, pozwalającą na bezprzewodowe przesyłanie plików ze smartfona.

Telewizor Manta 60LUA19S 4K Smart ma ekran o rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli. Jego wymiary razem z podstawą to: 136,6 cm x 85,2 cm x 21,9 cm.

 

Zalety

Funkcja E-share: Nowoczesna funkcja E-share daje nam możliwość przesyłania zdjęć i plików wideo bezpośrednio ze smartfona do telewizora. Nie musimy korzystać z zewnętrznych nośników.

Moduł Wi-Fi: Za sprawą modułu Wi-Fi urządzenie łączy się z Internetem bezprzewodowo. Niemniej jednak w razie konieczności możemy skorzystać z kabla Ethernet, telewizor ma złącze JR-45.

Android TV: Sprzęt ma Android TV, czyli łatwy w obsłudze system Smart TV. Daje on nam dostęp do osobistego konta Google i sklepu Google Play, więc możemy sami pobierać aplikacje, które są nam potrzebne.

 

Wady

Rozmazane sceny: Podczas oglądania bardzo dynamicznych akcji czasami można zauważyć, że obraz jest lekko rozmazany.

Mało wytrzymały pilot: Dołączony do kompletu pilot jest mało wytrzymały. Na obudowie szybko pojawiają się przetarcia i zarysowania.

 

 

 

 

5. Telewizor 60″ TCL U60P6026

 

Telewizor TCL U60P6026 sprawia, że oglądając film w salonie, możemy poczuć się jak na sali kinowej. Wpływa na to nie tylko matryca o rozdzielczości 4K, ale i zastosowanie technologii High Dynamic Range. Na ekranie dobrze widoczny jest każdy, nawet najmniejszy detal, a brzmienie Dolby Audio zapewnia efekt dźwięku przestrzennego.

Ponieważ urządzenie ma system Smart TV, pozwala na korzystanie z przeglądarki internetowej, mediów społecznościowych oraz różnego rodzaju aplikacji do oglądania filmów czy słuchania muzyki online. Wymiary sprzętu wraz z podstawą to: 135 cm x 84,5 cm x 24,3 cm. Telewizor ma wbudowany tuner DVB-T i kilka gniazd: USB, HDMI, LAN, CI oraz wyjście słuchawkowe.

Czy sprzęt spodobał się kupującym? Poddane analizie recenzje wykazały, że tak. Telewizor został doceniony za płynny i wyraźny obraz, bezprzewodową łączność z Internetem, a także możliwość podłączenia różnych urządzeń. Należy też wspomnieć o tym, że przedstawiony model sprawdza się dobrze w pomieszczeniach o niewielkim metrażu (nie wymaga znacznego oddalenia od ekranu).

Model TCL U60P6026 ma rozdzielczość 3840 x 2160 pikseli. Jego wymiary razem z podstawą są równe: 135 cm x 84,5 cm x 24,3 cm.

 

Zalety

Łatwe w obsłudze Smart TV: Wykorzystywany przez telewizor system Smart TV jest bardzo łatwy w obsłudze. Daje on nam dostęp nie tylko do różnych aplikacji i przeglądarki internetowej, ale także do mediów społecznościowych.

Funkcje poprawiające obraz: Urządzenie wyposażono w kilka funkcji mających na celu poprawę jakości obrazu. Przykładem jest cyfrowa redukcja szumów, jak również Pure Image Ultra HD.

 

Wady

Konieczność wyregulowania jasności ekranu: Wiele osób przyznaje, że podświetlenie ekranu jest zbyt intensywne, dlatego konieczne jest jego samodzielne wyregulowanie.

Problem z obsługą portu USB: Niektórzy kupujący zauważyli, że oglądanie filmu z pendrive’a podłączonego do portu USB jest mało komfortowe, gdyż obraz nie jest wystarczająco płynny.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki telewizor 60 cali kupić?

 

60-calowe telewizory coraz częściej pojawiają się w domach, ponieważ stylowo wyglądają, a do tego zapewniają komfortowe oglądanie filmów i seriali. To sprzęty, które można ustawić na półce lub w razie potrzeby zawiesić na ścianie. Jaki telewizor 60 cali wybrać, aby później nie okazało się, że nie jesteśmy do końca zadowoleni z zakupu? Podpowiadamy, co musisz sprawdzić, szukając dla siebie idealnego urządzenia.

Rodzaj wyświetlacza

Biorąc pod uwagę rodzaj wyświetlacza, telewizory możemy zaklasyfikować do czterech grup: LCD, LED, OLED oraz QLED. Pierwsze wymienione to urządzenia z lampami CCFL. Generowane przez nie światło przechodzi przez polaryzatory (filtry), a później trafia na ciekły kryształ, co pozwala na uzyskanie odpowiednich kolorów (choć ich jakość według większości osób nie jest zbyt wysoka). Modele LCD nie są zbyt nowoczesne, dlatego obecnie nie cieszą się już dużą popularnością. Ich ulepszoną wersją są telewizory LED z diodami samodzielnie emitującymi światło (nie wymagają dodatkowego podświetlenia). To sprawia, że kontrast kolorów jest większy, można też uzyskać głęboką czerń. Wśród sprzętów z wyświetlaczem LED wyróżnia się urządzenia Full LED (diody są rozmieszczone na całej powierzchni ekranu) oraz Edge LED (diody są jedynie przy krawędziach ekranu). Mimo że kąt widzenia w przypadku telewizorów wyposażonych w matrycę LED nie jest bardzo szeroki, to jednak są one godne uwagi. Do ich zalet należy zaliczyć głównie wysoki współczynnik kontrastu i żywe kolory, a tym samym dobrej jakości obraz.

W modelach OLED stosuje się organiczne diody LED. Ponieważ wszystkie piksele świecą niezależnie od siebie, możliwe jest uzyskanie odpowiednio jasnych i podkreślonych kolorów na ekranie. Takie sprzęty mają cienką obudowę i stylowo się prezentują, jednak z uwagi na wysokie ceny, nie każdy może sobie pozwolić na ich zakup. Za drogie telewizory uważa się również urządzenia QLED wyposażone w technologię Quantum Dot, czyli kwantowych kropek w rozmiarze liczonym w nanometrach. To sprzęty dokładnie odwzorowujące barwy i ich natężenie, bez względu na kąt widzenia oraz jasność obrazu.

 

Ekran płaski czy zakrzywiony?

Panuje przekonanie, że sprzęty z zakrzywionym ekranem (tzw. Curved TV) optycznie poszerzają nasze pole widzenia i pozwalają czerpać więcej przyjemności z oglądania filmów. Jest to możliwe, ponieważ ekran jest lepiej dopasowany do naturalnej krzywizny oka. Tego typu rozwiązanie sprawdza się w sytuacjach, gdy oglądamy telewizję, siedząc naprzeciwko urządzenia. Jeżeli nie mamy możliwości, żeby ustawić telewizor idealnie na wprost nas, lepiej wybrać model z płaskim ekranem. Nie będziemy wtedy narzekać na powstające refleksy świetlne i ograniczone pole widzenia podczas patrzenia na urządzenie z boku.

 

Rozdzielczość ekranu

To, czy telewizor zapewni nam komfort oglądania swoich ulubionych programów, zależy też od rozdzielczości ekranu. Zaawansowane technologicznie urządzenia umożliwiają uzyskanie obrazu w standardzie 4K Ultra HD (3840 pikseli x 2160 pikseli), w efekcie czego doskonale widoczne są nawet najmniejsze detale. Taką rozdzielczość ekranu mają nie tylko nowoczesne modele OLED, ale i LED. Tańsze sprzęty zwykle pozwalają na oglądanie filmów w standardzie Full HD (1920 pikseli x 1080 pikseli) lub HD Ready (1280 pikseli x 720 pikseli), przy czym ten drugi jest już coraz rzadziej spotykany, stosuje się go głównie w urządzeniach z małym ekranem.

 

Smart TV

Ponieważ większość z nas korzysta z Internetu codziennie, w dowolnym miejscu i z pomocą różnych urządzeń, najlepszy telewizor 60 cali także pozwala na przeglądanie stron internetowych czy mediów społecznościowych. Jest to możliwe za sprawą funkcji Smart TV, która daje nam dostęp do serwisów z filmami i serialami on-line, gier wideo, przeglądarki internetowej oraz najpopularniejszych portali. Taki sprzęt musi mieć zainstalowany system operacyjny, np. Android TV, My Home Screen czy webOS TV – rodzaj oprogramowania zależy od marki telewizora.

Warto pamiętać, że Smart TV to funkcja, która nie tylko daje nam dostęp do Internetu, ale też umożliwia sterowanie urządzeniem za pośrednictwem smartfona, a niekiedy nawet swojego głosu. To oznacza, że nie musimy sięgać po pilota, żeby zmienić kanał. Wystarczy wybrać odpowiednią opcję w zainstalowanej na telefonie aplikacji, ewentualnie wypowiedzieć krótkie polecenie.

 

Technologia High Dynamic Range

Technologia High Dynamic Range, w skrócie HDR, odpowiada za uzyskanie bardziej realistycznych i żywych kolorów na ekranie. Obraz jest więc płynny i realistyczny, a wszystkie szczegóły dobrze podkreślone. Telewizor z HDR polecamy m.in. osobom, które lubią grać na konsoli, a także tym kompletującym sprzęt do nowoczesnego kina domowego.

 

Jakość obrazu i dźwięku

Producenci telewizorów wykorzystują różne technologie w celu poprawy jakości obrazu. Może to być np. PurColor (zwiększenie liczby punktów regulacji kolorów) czy Motionflow XR, która zapobiega rozmywaniu obrazu w czasie oglądania transmisji sportowych oraz dynamicznych akcji. Za jakość dźwięku odpowiadają natomiast takie technologie jak Dolby Digital, ClearAdio+ i DTS (cyfrowy dźwięk przestrzenny). Telewizory mają wbudowane głośniki, ich moc nie powinna być mniejsza niż 20 W.

 

Gniazda i porty

Wybrane urządzenie powinno mieć kilka podstawowych wyjść i gniazd. Mowa tu o: HDMI (najlepiej, jeśli będzie ich kilka), USB, wejściu LAN, wyjściu słuchawkowym oraz porcie VGA (D-Sub). Niektóre telewizory mają dodatkowo czytnik kart pamięci. Jeśli nie chcemy jednak podłączać innych sprzętów przez kabel, znajdźmy model z modułem Bluetooth. Ważna może okazać się także możliwość bezprzewodowego podłączenia urządzenia do Internetu za pośrednictwem Wi-Fi.

Dodatkowe funkcje

Moduł Wi-Fi, niezbędne porty czy wysoka rozdzielczość ekranu to nie wszystko. O tym, jaki telewizor 60 cali jest najlepszy, decyduje też liczba dodatkowych funkcji. Jedną z nich jest możliwość odbioru sygnału cyfrowej telewizji naziemnej za pośrednictwem wbudowanego tunera DVB-T (to standard wykorzystywany przez wszystkich znanych producentów). Są też takie telewizory, które mogą nagrywać programy telewizyjne na USB (funkcja PVR) oraz wyświetlać dwa obrazy jednocześnie (funkcja PiP).

 

Wymiary i waga

60-calowe sprzęty są znacznie większe niż np. te 32-calowe, ale nie oznacza to, że nie pasują do pomieszczeń o stosunkowo niewielkim metrażu. Wiele takich telewizorów ma niemal całkowicie płaski panel tylny i wąską ramkę wokół ekranu, w efekcie czego bez problemu mieszczą się na półkach bądź szafkach RTV. Ich waga zwykle nie przekracza 20 kg.

 

Telewizory 60 cali w dobrych cenach

Ceny za telewizory z 60-calowym ekranem są zróżnicowanie, na co wpływa zarówno marka, jak też wykorzystane technologie. Są modele kosztujące mniej niż 3000 zł, a także znacznie droższe, za które musimy zapłacić nawet ponad 10 000 zł. Na nasz wybór wpływa m.in. określony wcześniej budżet. Pamiętajmy jednak, że bardzo tani sprzęt niekiedy nie zapewnia odpowiedniej jakości dźwięku czy obrazu, a więc może nie spełnić naszych oczekiwań.

 

 

Dodaj komentarz

5 KOMENTARZ

Dawid

March 5, 2022 at 10:04 pm

W cenie 2200 zł możemy zakupić bardzo fajny Telewizor LED MANTA 58LUW121D 4K, Telewizor działa ,cena i jakość wykonania jest bardzo dobra a jeśli chodzi o dźwięk jest zadowalający jak na tą klasę telewizora. Polecam 🙂

Odpowiadać
Bartosz

April 20, 2022 at 11:03 am

Tez kupiliśmy ten model. Trafiliśmy na fajną okazję za 2000 zł Parametry i jakość w stosunku do ceny OK. W szczególności pobór mocy jest niski i zgodny z przedstawioną specyfikacją, co sprawdziłem poprzez pomiary. W tej klasie cenowej, jak najbardziej polecam

Odpowiadać
Zespół RadarTechnologiczny

March 10, 2022 at 1:09 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się opinią.

Pozdrawiamy,
Zespół RadarTechnologiczny.pl

Odpowiadać
Boguslaw

July 23, 2021 at 9:24 pm

Prosze o informacje dotyczace szybkości odświeżania ekranu podawane w Hz

Odpowiadać
Zespół RadarTechnologiczny

August 10, 2021 at 4:59 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz. Poniżej zamieściliśmy odpowiedź na zadane pytanie.

Manta 60LUA58L EMPEROR – 50 Hz
Sharp LC-60UI9362E LED 60″ 4K – 50 Hz / 60 Hz
Sharp LC-60UI7652E LED 60″ 4K – 50 Hz
Manta 60LUA19S 4K Smart – 50 Hz
TCL U60P6026 – 50 Hz

Pozdrawiamy,
Zespół RadarTechnologiczny.pl

Odpowiadać