Telewizory 24 cale ranking

Ostatnio aktualizowane: 18.06.24

 

Jeżeli szukasz dobrego i niewielkiego telewizora, to zajrzyj do naszego zestawienia. Znajdziesz w nim modele o przekątnej ekranu 24 cale. Na podstawie opinii konsumentów stworzyliśmy zestawienie, w którym Philips 24PFT4022 zyskał pierwsze miejsce. Urządzenie jest odpowiednie do zamontowania na ścianie lub postawienia na komodzie w dowolnym pomieszczeniu w domu. Sprzęt ma bardzo dobry wyświetlacz prezentujący mocne kolory i duży kontrast. Filmy możesz oglądać w wysokiej jakości Full HD. Telewizor ma złącza HDMI i USB, dlatego z łatwością podłączysz urządzenia zewnętrzne i bardzo łatwo je ze sobą zsynchronizujesz i obsłużysz jednym pilotem. Interesują Cię także inne wyróżnione modele? Manta 24LFN37L to telewizor, który możesz ustawić w garażu, pokoju dziecka lub zabrać ze sobą na kemping. Urządzenie ma wbudowany dekoder dźwięku Dolby Digital, dzięki któremu ścieżka dźwiękowa z filmów jest zaskakująco dobra. Obraz sprzętu jest ostry i nie zacina się.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Telewizor cechuje bardzo ładna jakość obrazu, jest ostry, kontrastowy i dobrze nasycony kolorem. Łatwość podłączania urządzeń takich jak dekoder, dysk zewnętrzny czy telefon zwiększa komfort użytkowania. Telewizor i podłączone sprzęty można obsługiwać jednym pilotem.

Wady

Czasem głośniki, nawet przy maksymalnym nagłośnieniu, emitują dość cichy dźwięk. Zdarza się, że przy oglądaniu niektórych programów wypowiadane słowa są słabo słyszalne.

Podsumowanie

Telewizor ma wymiary: 56,2 cm x 34 cm x 11,8 cm. Na odbiorniku istnieje możliwość oglądania filmów w rozdzielczości Full HD, czyli 1920 x 1080 p. Urządzenie ma 1 złącze USB, CI i 2 złącza HDMI. Sprzęt ma wbudowany tuner.

Drugi wybór

Zalety

Telewizor ma dekoder Dolby Digital, więc generuje bardzo ładny dźwięk, bez szumów i zakłóceń. Sprzęt ma dobry wyświetlacz, który umożliwia oglądanie filmów w wysokiej rozdzielczości. Model jest bardzo lekki, łatwo go zamontujesz na ścianie lub ustawisz w dowolnym miejscu.

Wady

Zdarzają się komentarze, że po pewnym czasie użytkowania czas reakcji telewizora jest coraz wolniejszy, co dla niektórych jest denerwujące.

Podsumowanie

Sprzęt ma 2 głośniki. Telewizor pobiera moc 24 W, kiedy jest włączony a w uśpieniu 0,5 W. Model ma rozdzielczość ekranu 1920 p x 1080 p. Urządzenie ma wymiary 55,6 cm x 36,8 cm x 17,6 cm.

Rozważ też

Zalety

Sprzęt można szybko ustawić w danym miejscu i użytkować. Urządzenie jest łatwe w obsłudze. Do zestawu dołączono czytelny pilot. Odbiornik odtwarza bardzo dobrej jakości dźwięk, wyraźny i bez zakłóceń czy szumów.

Wady

Konsumenci twierdzą, że model ustawiony na podstawce jest lekko niestabilny i może się lekko trząść np. podczas zamykania drzwi czy przechodzenia w jego pobliżu.

Podsumowanie

Pobór prądu to maksymalnie 36 W , a w stanie uśpienia ok. 2 W. Sprzęt daje możliwość oglądania programów w jakości Full HD. Urządzenie ma wbudowanych kilka wejść w tym HDMI, AUX, USB czy CI. Wyświetlacz LED ma szerokie kąty widzenia.

 

 

Najlepsze telewizory 24 cale w 2024 roku

 

Czas na nasz ranking telewizorów 24 cale, które sprawdziły się w codziennym użytku w domach wielu osób.

 

Philips 24PFT4022

 

Warto zainteresować się modelem Philips 24PFT4022, który cechuje łatwa obsługa. Produkt ma w zestawie dobrze opisany pilot, dlatego nie będziesz mieć problemu z ustawieniem ulubionego kanału. Istnieje możliwość podłączenia zewnętrznego dysku poprzez USB i nagrywanie wybranych filmów. Ta opcja przydaje się, kiedy nie ma Cię w domu lub dwa ciekawe programy są wyświetlane o tej samej godzinie.

Chcesz wiedzieć, jakie są opinie o telewizorach 24 cale wyprodukowanych przez koncern Philips? Produkty tego producenta są doceniane przede wszystkim za dużą wytrzymałość, działają przez długi czas, bez żadnych usterek. Na temat modelu 24PFT4022 konsumenci także piszą dobre komentarze. Twierdzą, że jest lekki, dlatego łatwo go zamontować w dowolnym miejscu.

Wymiary telewizora z podstawką są równe 56,2 cm x 34 cm x 11,8 cm. W opcjach urządzenia można zaprogramować je na kolejne 8 dni. W sprzęcie użyto wyświetlacza LED, o rozdzielczość Full HD (1920 x 1080 p).

 

 

 

 

Manta 24LFN37L

 

Ciekawym modelem telewizora jest Manta 24LFN37L. Sprzęt możesz zamontować w dowolnym miejscu domu. Urządzenie waży (bez podstawy) 2,2 kg, więc możesz je przestawić do wybranego pomieszczenia bez kłopotu.

Zastosowany ekran LED wyświetla filmy w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 p). Wyświetlacz ma szerokie kąty widzenia. Urządzenie ma 2 głośniki o łącznej mocy 6 W – dekoder dźwięku Dolby Digital. Model jest zaliczany do klasy efektywności A, maksymalnie zużywa 24 W, a w fazie uśpienia 0,5 W. Wbudowany tuner umożliwia odbieranie kanałów satelitarnych i naziemnych.

Do zestawu dołączono pilot przeznaczony do obsługi sprzętu. Model ma jedno złącze HDMI i jedno USB. Możesz podłączyć odtwarzacz DVD, dekoder lub dysk zewnętrzny. Wymiary produktu wynoszą: 36,8 cm x 55,6 cm x 17,6 cm. Konsumenci doceniają ten telewizor za wyraźny, ostry obraz i atrakcyjny design.

 

 

 

 

Hyundai HLR24TS470

 

Wielu konsumentów uznało telewizor Hyundai HLR24TS470 za najlepszy, z jakiego do tej pory korzystali. Użytkownicy wyróżnili sprzęt za ładne kolory na ekranie, dobrą jakość dźwięku, a także możliwość podłączenia konsoli, dzięki czemu jest chętnie wybierany do pokoju dzieci.

Maksymalna moc modelu wynosi 36 W, z czego głośniki pobierają ok. 6 W. Produkt jest bardzo lekki, waży jedynie 2,2 kg. Niektórzy używają telewizora w domowych warunkach, ale istnieje możliwość podłączenia go w samochodzie, możesz użyć go w ciężarówce lub przyczepie kempingowej. Odbiornik telewizyjny ma wbudowany tuner.

Rozdzielczość ekranu wynosi 1920 x 1080 p, co umożliwia oglądanie filmów w jakości Full HD. Ekran ma szerokie kąty widzenia, więc kolory i kształty są dobrze widoczny z różnych miejsc w pokoju. Sprzęt ma między innymi jedno złącze USB, trzy HDMI, a także CI i słuchawkowe.

 

 

 

 

Toshiba 24SW763DG Star Wars

 

Urządzenie Toshiba 24SW763DG Star Wars umożliwia oglądanie filmów na niewielkim ekranie w bardzo dobrej jakości HD (rozdzielczość 1366 x 768 p). Model możesz ustawić na lodówce, komodzie lub zawiesić na ścianie w sypialni. Produkt wyróżnia bardzo atrakcyjne wzornictwo, jego obudowa jest biała (z czarnym motywem z filmu Star Wars).

Sprzęt daje możliwość podłączenia go do sieci Wi-Fi, dzięki czemu nie trzeba podłączać do niego kabli, aby korzystać z zasobów Internetu. Urządzenie ma system SmartTV, co umożliwia oglądanie na nim kanału Netflix i Youtube. Wbudowany tuner pozwala na odbieranie telewizji naziemnej w jakości HD oraz telewizji satelitarnej. W modelu zastosowano dwa głośniki o mocy 2 x 2,5 W.

Urządzenie ma wbudowane wejście USB, które umożliwia podłączenie np. aparatu i obejrzenie na większym ekranie zdjęć z wakacji lub pendrive’a. Użytkownicy twierdzą, że model jest lekki (3,8 kg) i doceniają możliwość sterowania urządzeniem poprzez smartfon i tablet.

 

 

 

 

Sharp LC-24CHF4012E

 

Wartym uwagi telewizorem jest Sharp LC-24CHF4012E, umożliwiający obejrzenie ulubionego serialu czy nowego filmu w dobrej jakości HD. Sprzęt możesz ustawić w jadalni, salonie lub kuchni.

Zastosowanie technologii Active Motion sprawiło, że obraz jest bardzo płynny i nie zacina się. Ten dobry i tani telewizor 24 cale ma bardzo dobre głośniki, dlatego możesz oglądać filmy, ciesząc się ich ścieżką dźwiękową. Za sprawą funkcji PVR możesz nagrać wybrane programy na nośnik zewnętrzny, co przydaje się, szczególnie gdy Twój ulubiony program jest nadawany, kiedy jesteś w pracy lub śpisz.

Sprzęt ma wbudowany tuner, dzięki któremu masz dostęp do wielu kanałów (nie musisz podłączać osobnego dekodera). Urządzenie ma wejście HDMI oraz USB, dlatego możesz połączyć z nim laptop czy telefon i oglądać wybrane treści na większym ekranie. Użytkownicy twierdzą, że na ekranie wyświetlają się bardzo ładne kolory. Rodzicom, w tym modelu, spodobała się możliwość kontroli nad oglądanymi przez dziecko kanałami.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki telewizor 24 cale kupić?

 

Nie jest łatwo zdecydować, jaki telewizor 24 cale wybrać. Pod uwagę trzeba wziąć sposób podświetlenia matrycy, rozdzielczość ekranu, zastosowane technologie i kilka innych, równie ważnych kwestii. Aby ułatwić Ci dokonanie wyboru, przygotowaliśmy poradnik zakupowy pełen przydatnych informacji.

Matryca

Obecnie telewizory różnią się technologią podświetlania matrycy. Za najnowocześniejsze uznaje się sprzęty OLED, które mają możliwość sterowania światłem pojedynczych pikseli, co zapewnia głęboką czerń i świetny kontrast kolorów. Wśród modeli z ekranem o przekątnej 24 cale większość stanowią urządzenia LED z wyświetlaczem ciekłokrystalicznym. Gwarantują one żywe barwy i dobrze radzą sobie z wyświetlaniem dynamicznych obrazów. Telewizory LED dzielimy na sprzęty Edge LED oraz Full LED. W pierwszych wymienionych diody podświetlające matrycę umieszczone są tylko na jej obrzeżach, w Full LED – na całej jej powierzchni. Niemniej jednak modele Egde LED mają przeważnie cieńszą obudowę i według niektórych osób bardziej stylowo się prezentują.

Należy wspomnieć także o telewizorach LCD z lampami fluorescencyjnymi z zimną katodą. Zapewniają one równomierne podświetlenie matrycy i nie ma ryzyka, że dojdzie do zjawiska nazywanego wypaleniem obrazu. Wadą tych urządzeń jest m.in. mniejsza głębia czerni. Posiadacze produktów LCD narzekają też na dłuższy czas reakcji oraz mniejszy kąt widzenia. To oznacza, że przy oglądaniu telewizji pod większym kątem kontrast i barwy zaczynają być mniej intensywne.

 

Jakość obrazu

Jakość obrazu ma duże znaczenie w kwestii, jaki telewizor 24 cale jest najlepszy. To od niej w dużej mierze zależy komfort oglądania telewizji, dlatego powinna być jak najwyższa. W przypadku sprzętów 24-calowych rozdzielczość ekranu to zwykle Full HD (1920 pikseli x 1080 pikseli), ewentualnie HD Ready (1366 pikseli x 768 pikseli, 1280 pikseli x 720 pikseli albo 1024 pikseli x 768 pikseli). Na podstawie rozdzielczości ekranu można wywnioskować, czy dany telewizor spełni nasze oczekiwania. Model zapewniający obraz HD Ready nadaje się do oglądania telewizji naziemnej, ale przy graniu na konsoli czy przeglądaniu filmów dostępnych w Internecie znacznie lepiej sprawdza się sprzęt Full HD.

O jakości obrazu decydują też zastosowane technologie. Jedną z nich jest tryb HDR (High Dynamic Range), za sprawą którego widziane kolory są bardziej realistyczne i żywsze. Wszystko ze względu na możliwość uzyskania dużej rozpiętości tonalnej obrazu, zbliżonej do zakresu luminacji rejestrowanej przez nasze oczy.

 

Odświeżanie obrazu

Wybierając telewizor, trzeba dodatkowo sprawdzić częstotliwość odświeżania obrazu. Może to być 60 Hz, 100 Hz, a czasami nawet więcej, ponad 500 Hz. Liczba herców odpowiada ilości klatek obrazu wyświetlanych w ciągu jednej sekundy. Im więcej ich jest, tym płynniejszy staje się ruch na obrazie, możliwe jest także wyeliminowanie zjawiska smużenia podczas dynamicznych akcji.

 

Smart TV

Już od kilku lat szczególnie dużą popularnością cieszą się urządzenia wyposażone w system Smart TV – zależnie od producenta może to być oprogramowanie Android TV, webOS TV, Smart Hub czy My Home Screen. Taki sprzęt daje nam dostęp do wielu różnych aplikacji internetowych, w efekcie czego możemy oglądać filmy i seriale dostępne on-line, bez konieczności ich pobierania. Niekiedy możemy również przeglądać media społecznościowe i komunikować się z bliskimi oraz przyjaciółmi. Telewizor ze Smart TV może łączyć się z Internetem przez kabel Ethernet lub wbudowany moduł Wi-Fi.

 

Złącza i gniazda

Każdy telewizor powinien mieć złącze HDMI umożliwiające przesyłanie sygnału cyfrowego. To pozwala nam na oglądanie filmów czy zdjęć na ekranie urządzenia bezpośrednio z laptopa bądź komputera stacjonarnego. Oprócz tego sprzęt ma być wyposażony w kilka innych gniazd, takich jak port USB i wyjście słuchawkowe.

 

Jakość dźwięku

Sprzęty takie jak telewizory mają wbudowane głośniki. Najlepiej, jeśli moc każdego z nich będzie wynosić minimum 2,5 W. Na poprawę jakości dźwięku mają też wpływ zastosowane technologie. Zwykle jest to Dolby Audio, czyli rozwiązanie zapewniające autentycznie brzmiące dialogi i możliwość usłyszenia nawet najmniejszego szmeru.

 

Tuner DVB-T

Biorąc pod uwagę to, że obecnie do odbierania sygnału naziemnej telewizji cyfrowej potrzebujemy dekodera, najlepszy telewizor 24 cale powinien mieć wbudowany tuner DVB-T, obsługujący kodowanie MPEG-2 i MPEG-4. To pozwoli nam na oglądanie darmowych, ogólnodostępnych kanałów telewizyjnych, bez potrzeby kupowania dodatkowego urządzenia.

Obsługa

Standardowo telewizory obsługuje się przy pomocy dołączonego do kompletu pilota. Niektóre modele z modułem Wi-Fi dają też możliwość sterowania nimi smartfonem lub głosowo, poprzez wydawanie odpowiednich poleceń.

 

Wymiary

24-calowe nie są dużymi sprzętami, dlatego z łatwością wyznaczymy odpowiednie miejsce dla telewizora. Warto jednak sprawdzić całkowite wymiary produktu, żeby później nie okazało się, że nie pasuje na półkę lub trudno jest go zawiesić na ścianie. Przeciętnie wysokość 24-calowych modeli wynosi nie więcej niż 40 cm, a szerokość – 60 cm. Natomiast ich głębokość nie przekracza 10 cm (bez podstawy).

 

Telewizory 24 cale w dobrych cenach

Najtańsze dostępne na rynku telewizory o przekątnej 24 cali kosztują mniej niż 500 zł. Często nie mają one Smart TV, dlatego mogą się okazać mało nowoczesne. Na zakup sprzętu wykorzystującego innowacyjne technologie wydamy ponad 700 zł, ale biorąc pod uwagę wysoką jakość obrazu i dźwięku oraz wygodę użytkowania, nie powinniśmy żałować podjętej decyzji.

 

 

Dodaj komentarz

10 KOMENTARZ

Anna

August 30, 2023 at 11:56 am

Witam!
Mam TV Blaupunkt 24 cale i jestem zadowolona z wyświetlanego obrazu. Dźwięk jest do przyzwyczajenia się do jego brzmienia (głośniki 2x 3W).

Odpowiadać
Zespół RadarTechnologiczny

November 6, 2023 at 3:53 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespol RadarTechnologiczny.pl

Odpowiadać
Piotr

November 24, 2022 at 11:30 am

Podzielam zdanie poprzedników o TV Manta. Telewizor tani, a bardzo dobry. Miłe ciepłe kolory. Drugi zakup tej marki , po roku użytkowania mniejszego tv. Polecam

Odpowiadać
Alek

January 10, 2023 at 12:57 pm

My mamy ale model 22 cale bo taki akurat nam pasował, ale też z Manty 22LFN123D i tak samo działa spoko, najważniejsze, że ma FULL HD 🙂

Odpowiadać
Adamo

December 14, 2022 at 1:19 pm

Tv działa. Obraz i dźwięk jest. Porty są. Bez większych zastrzeżeń. Zwykły TV w przystępnej cenie. U mnie na działce daje radę

Odpowiadać
Sara

November 19, 2022 at 6:55 pm

Tez szukałam sporo czasu TV na działeczkę Kupując tv Manta 24LFN122D – 600 zł za taką cenę nie byłam pewna co do jakości obrazu itp… Lecz nastąpiło miłe zaskoczenie. Jestem zadowolona z zakupu. Obraz i dźwięk wyraźny, wygląd ok.

Odpowiadać
Tobi

July 30, 2022 at 8:22 pm

W dobrej cenie można kupić TV Manta 24LFN122D Jestem ogólnie zadowolony z tego telewizorka. Właśnie taki był mi potrzebny na działeczkę 🙂

Odpowiadać
Bodzio

October 14, 2022 at 8:37 pm

Ja właśnie szukam jakiegoś 24 cale z zasilaniem 12V na wyjazdy, jak z jakością wykonania tego tv ?

Odpowiadać
Zibi

September 22, 2022 at 7:41 pm

Telewizor super, jak za taką cenę spełnia moje oczekiwania, jak na pierwsze dni użytkowania.

Odpowiadać
Zespół RadarTechnologiczny

August 12, 2022 at 12:29 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół RadarTechnologiczny.pl

Odpowiadać