Ranking 4 najlepszych telewizorów OLED 65 cali w 2023

Ostatnio aktualizowane: 23.09.23

 

Najlepszy Telewizor OLED 65 cali – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Podczas oglądania filmów i seriali warto zapewnić sobie jak najlepsze wrażenia. Niezbędny będzie do tego dobry telewizor OLED 65 cali, koniecznie z możliwością odtwarzania multimediów w jakości 4K. Dobrym wyborem będzie model Philips 65OLED854/12. Ma ekran o przekątnej 65 cali, co zapewnia wyraźne szczegóły. Technologia Ambilight poprawia jakość obrazu, dzięki czemu użytkownik ma wrażenie, że świat wirtualny wychodzi poza ramy telewizora. Urządzenie można obsługiwać za pomocą telefonu, wystarczy jedynie odpowiednia aplikacja. Ciekawym produktem jest także model Sony KD-65AG8. Ekran ma przekątną 65 cali i matrycę OLED, która zapewnia dobre odwzorowanie barw. TV 65 cali OLED ma szeroki kąt patrzenia, z każdego miejsca w pomieszczeniu można dostrzec wszystkie szczegóły obrazu. Sprzęt daje możliwość wyszukiwania głosowego, które poprawia komfort użytkowania.

Telewizory OLED 65 cali – ranking

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Zaletą telewizora Philips jest duży ekran 65-calowy, wyświetlający obrazy w jakości 4K. Technologia Ambilight zapewnia dokładne odwzorowanie barw, co zwiększa realizm wyświetlanych multimediów. Standard HDR pogłębia kontrast bieli i czerni i zwiększa jakość wyświetlanych obrazów. Telewizor można obsługiwać także za pomocą smartfona.

Wady

Dźwięk wydobywający się z głośników w telewizorze Philips jest przytłumiony i mało wyrazisty, szczególnie basy. Przekłada się to na gorszą jakość oglądania filmów i seriali.

Podsumowanie

Telewizor Philips pozwoli Ci cieszyć się rozrywką w najwyższej jakości w swoim salonie. Duży ekran o przekątnej wynoszącej 65 cali umożliwia dostrzeżenie każdego szczegółu na obrazie. Dobry kontrast bieli i czerni poprawia widoczność nawet podczas ciemnych scen. Dzięki technologii HDR i Ambilight nie umknie Ci żaden szczegół w filmie.

Drugi wybór

Zalety

Przekątna ekranu w telewizorze Sony wynosi 65 cali, co umożliwia dostrzeżenie wszystkich szczegółów na wyświetlanym obrazie. Matryca OLED zapewnia duży kontrast bieli i czerni oraz wyrazistość barw. Telewizor ma cienką ramkę, dzięki czemu jest niemal niewidoczna. Sprzęt łączy się z innymi urządzeniami przez Bluetooth.

Wady

Jakość dźwięku z telewizora Sony nie jest satysfakcjonująca do oglądania filmów w wysokiej jakości. System Android zastosowany w urządzeniu jest za słaby do jakości 4K.

Podsumowanie

Duży telewizor Sony podczas oglądania filmów zapewni wrażenia, jak w sali kinowej. Matryca OLED wyświetla obrazy w wysokiej jakości, a duży kontrast i żywe barwy nadają realizmu znajdującym się na ekranie przedmiotom. Telewizor można połączyć z Internetem przez WiFi lub złącze Ethernet. Sprzęt obsługuje także sieć Bluetooth.

Rozważ też

Zalety

Telewizor LG umożliwia oglądanie programów w rozdzielczości 4K. Funkcja WiFi pozwala na połączenie urządzenia z Internetem. Telewizor można połączyć z innymi sprzętami przez Bluetooth. Model LG ma klasę energetyczną A, jest więc energooszczędny. Matryca OLED zapewnia szeroki kąt widzenia i wyraziste barwy.

Wady

Telewizor często nie wykrywa ścieżek dźwiękowych na zewnętrznych nośnikach.

Podsumowanie

Do oglądania filmów i seriali w najwyższej jakości 4K dobrze sprawdzi się telewizor LG. Matryca OLED zapewnia wyraźny obraz i żywe, dobrze odwzorowane barwy. Dzięki temu wyświetlane multimedia nabierają realizmu. Telewizor jest energooszczędny i może łatwo połączyć się z innymi domowymi urządzeniami.

 

1. Telewizor Philips 65OLED854/12 OLED 65” 4K

 

Możesz stworzyć własne kino w swoim salonie kupując telewizor Philips 650OLED854/12 4K. Urządzenie ma przekątną ekranu wynoszącą 65 cali. Na telewizorze można odtwarzać multimedia w najwyższej dostępnej jakości 4K. Obraz ma większą ostrość, głębie i lepszy kontrast niż modele Full HD. W telewizorze Philips zastosowano technologię Ambilight, która naśladuje kolory w czasie rzeczywistym. Tworzy to wrażenie, że obraz wykracza poza ramy ekranu.

Test telewizorów OLED 65 cali wykazał, że Philips ma standard HDR, który zapewnia odpowiedni kontrast i dobre odzwierciedlenie barw na każdym obrazie. Sprzęt można obsługiwać za pomocą telefonu, wystarczy do tego jedynie specjalna aplikacja. Pozwala ona także na strumieniowe przesyłanie obrazu z telewizora na ekran smartfona. Model Philips łączy się z innymi domowymi sprzętami przez Bluetooth lub za pomocą kabla przez wejście USB. Złącza HDMI i Easylink ułatwiają stworzenie sieci urządzeń, sprawnie przesyłających sobie dane.

Opinie konsumentów o telewizorze Philips są najczęściej pozytywne. Osoby, które zakupiły produkt są zadowolone, ponieważ urządzenie wyświetla obrazy w wysokiej jakości, płynnie i bez zakłóceń. Każdy szczegół jest dobrze widoczny, a kolory są żywe i realistyczne.

Telewizor Philips 65OLED854/12 OLED 65” 4K ma rozdzielczość ekranu 3840 x 2160 pikseli. Urządzenie ma wbudowane głośniki i subwoofer.

 

Zalety

Technologia Ambilight: Specjalna technologia Ambilight sprawia, że obraz wydaje się przenikać poza ramy ekranu, przenosząc widza w wirtualny świat.

Standard HDR: Standard HDR zapewnia odpowiedni kontrast czerni i bieli oraz wyostrza kolory. Dzięki temu obraz jest realistyczny i wyraźny.

Duża przekątna: Przekątna ekranu wynosząca 65 cali umożliwia pełne wykorzystanie możliwości technologii 4K. Każdy szczegół na ekranie jest wyraźny i dobrze widoczny.

Obsługa telefonem: Możliwość połączenia telewizora z telefonem za pomocą aplikacji poprawia komfort użytkowania.

Wydajny procesor: Czterordzeniowy procesor zapewnia płynne odtwarzanie multimediów w wysokiej jakości.

 

Wady

Przytłumiony dźwięk: Pomimo wbudowanego subwoofera, dźwięk wydobywający się z głośników telewizora jest przytłumiony, co zmniejsza przyjemność oglądania filmów.

 

 

 

 

2. Sony KD-65AG8 Telewizor OLED 4K Ultra HD

 

Jeśli nie wiesz, jaki telewizor wybrać do swojego salonu, proponujemy zakup modelu Sony KD-65AG8 OLED 4K Ultra HD. Przekątna ekranu wynosi 65 cali, co umożliwia dostrzeżenie wszystkich szczegółów na obrazie. Matryca OLED zapewnia wysoki kontrast bieli i czerni. Nawet podczas ciemnych scen zobaczysz wszystko, co dzieje się na ekranie. Technologia Sound-from-Picture Reality zapewnia dobre współgranie dźwięku i obrazu.

Telewizor Sony wyposażono w wydajny procesor X1 Extreme, który ma funkcję przetwarzania obrazu w czasie rzeczywistym. W efekcie multimedia odtwarzane są płynnie i bez zakłóceń. Ponad 8 milionów pikseli w matrycy OLED zapewnia realistyczne odwzorowanie barw. Telewizor Sony 65 cali OLED  ma funkcję rozpoznawania mowy, która umożliwia sterowanie urządzeniem za pomocą głosu, co poprawia komfort użytkowania. Matryca OLED zapewnia szeroki kąt patrzenia. W efekcie, niezależnie w jakim miejscu usiądziesz, możesz cieszyć się głębią obrazu.

Konsumenci, którzy kupili telewizor Sony, polecają go innym użytkownikom. Urządzenie ma odpowiedni kontrast czerni i bieli i dobre odwzorowanie barw. Możliwość sterowania głosem jest doceniana przez konsumentów, ponieważ ułatwia korzystanie z telewizora.

Telewizor Sony KD-65AG8 OLED 4K Ultra HD może łączyć się z innymi urządzeniami przez Bluetooth. Sprzęt ma także złącze USB, wejście na kabel Ethernet oraz HDMI.

 

Zalety

Matryca OLED: Żywe barwy i szeroki kąt patrzenia, który zapewnia matryca OLED, zwiększają realizm wyświetlanych obrazów i poprawiają komfort oglądania.

Wyszukiwanie głosowe: Funkcja rozpoznawania mowy umożliwia obsługę telewizora bez szukania pilota.

Technologia Sound-from-Picture Reality: Obraz i dźwięk bardzo dobrze ze sobą współgrają, co daje niezapomniane efekty audiowizualne.

Duża przekątna ekranu: Przekątna ekranu wynosząca 65 cali umożliwia dostrzeżenie szczegółów i zapewnia przyjemność z oglądania.

 

Wady

System Android: Pomimo dobrego procesora, zastosowany w telewizorze system Android jest słaby i nieodpowiedni do odtwarzania multimediów w 4K.

 

 

 

 

3. Telewizor LG OLED OLED65CX3LA

 

Warto rozważyć zakup telewizora LG OLED OLED65CX3LA. Przekątna ekranu wynosi 65 cali, można więc wygodnie oglądać filmy i seriale w wysokiej rozdzielczości. Telewizor LG 65 cali OLED wyposażono w technologię samozaświecających się diod, czyli subpikseli. Dzięki temu kontrast bieli i czerni jest wzmocniony, a kolory żywsze. Sprzęt ma wydajny procesor, który zapewnia płynne wyświetlanie multimediów w wysokiej rozdzielczości.

Telewizor LG ma funkcję ThinQ, która rozpoznaje głos użytkownika. Dzięki temu można sterować urządzeniem za pomocą wypowiadanych słów. Technologia Dolby Vision IQ automatycznie dopasowuje jasność ekranu, kolory i kontrast do warunków panujących w otoczeniu. Sprawia to, że możesz poczuć się, jak w sali kinowej. Telewizor umożliwia przeglądanie większości popularnych platform streamingowych do oglądania filmów i seriali. Na modelu LG można odtwarzać także gry, które działają płynnie, nawet przy bardzo dynamicznych rozgrywkach.

Użytkownicy polecają zakup telewizora LG, ponieważ zapewnia wysoką jakość rozrywki. Obrazy są wyraźne, a kolory żywe i realistyczne. Multimedia działają płynnie, również gry. Telewizor pozwala stworzyć w salonie własną salę kinową.

Telewizor LG OLED OLED65CX3LA ma rozdzielczość ekranu 3840 x 3160 pikseli. Sprzęt ma wbudowany zestaw głośników z regulacją tonów wysokich i niskich.

 

Zalety

Jasność obrazu: Samozaświecające się diody zwiększają jasność obrazu, poprawiając kontrast i żywość barw. Dzięki temu obraz jest realistyczny.

Funkcja ThinQ: Specjalna funkcja, która rozpoznaje głos użytkownika, umożliwia obsługę urządzenia bez pomocy pilota.

Możliwość odtwarzania gier: Na telewizorze LG możliwe jest nie tylko odtwarzanie filmów, ale także gier w bardzo wysokiej jakości.

 

Wady

Ryzyko wypalenia obrazu: Matryca OLED jest bardzo wrażliwa na wypalenia, dlatego trzeba uważać podczas oglądania, aby nie wyświetlać przez wiele godzin jednego obrazu.

 

 

 

 

4. Telewizor 65 Cali Philips 65OLED803

 

Prezentujemy model Philips 65OLED803, który wyposażono w technologię Ambilight. Telewizor emituje na ścianę poświatę, co optycznie poszerza ekran. Światło naśladuje w rzeczywistym czasie kolory, które widzimy podczas oglądanego programu. Urządzenie ma 4 złącza HDMI, 2 porty USB, gniazdo Ethernet, wyjście optyczne i słuchawkowe.

Sprzęt ma wymiary: 84,2 cm x 144,9 cm x 28 cm (z podstawą). Telewizor można ustawić na półce lub zawiesić na ścianie. Do kompletu dołączony został pilot, ale urządzeniem można też sterować poprzez wydawanie głosowych poleceń. A to dlatego, że to model z wbudowaną funkcją Asystenta Google.

Do podstawowych zalet telewizora zalicza się elegancki design, Smart TV oraz świetną jakość obrazu (możemy oglądać filmy i seriale w rozdzielczości 4K). Opisane wyżej urządzenie przypadło do gustu wielu osobom, ponieważ pozwala na dostrzeżenie na ekranie nawet najmniejszych detali, a widziane kolory są intensywne i dobrze podkreślone.

Telewizor Philips 65OLED803 ma wymiary: 84,2 cm x 144,9 cm x 28 cm (razem z podstawą). Sprzęt zapewnia obraz w jakości 4K i obsługuje takie technologie dźwięku, jak Dolby Atmos czy Dolby Digital.

 

Zalety

Nowoczesny procesor: Model wyposażono w procesor Philips P5 Perfect Picture, za sprawą którego widziane na ekranie kolory są intensywne i dobrze podkreślone (dotyczy to również czerni).

Technologia Ambilight: Telewizor wykorzystuje technologię Ambilight, która optycznie poszerza ekran. Z trzech stron ekranu na ścianę emitowana jest poświata, której kolory odpowiadają barwom widzianym podczas oglądania telewizji.

Funkcja Asystenta Google: Biorąc pod uwagę to, że sprzęt ma wbudowaną funkcję Asystenta Google możemy go obsługiwać poprzez wydawanie poleceń głosowych.

Smart TV: Model ma funkcję Smart TV, co daje nam możliwość korzystania m.in. z serwisów internetowych z filmami i serialami dostępnymi online.

 

Wady

Słaba jakość dźwięku: Są osoby, według których jakość dźwięku nie jest tak dobra, jak jakość obrazu. Rozwiązaniem tego problemu może być np. instalacja soundbara.

 

 

 

 

Jaki telewizor OLED 65 cali wybrać?

 

Odpowiednio dobrany telewizor sprawi, że w czasie oglądania filmu czujemy się niemal, jak w kinie. Od jakiegoś czasu w sklepach znajdziesz modele z matrycą OLED. Taka technologia gwarantuje znacznie bogatszą paletę barw i większą szczegółowość obrazu. Abyś jednak mógł się tym cieszyć, musisz znaleźć dobry i tani telewizor OLED 65 cali. Poniżej prezentujemy nasz poradnik, w którym przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą Ci w podjąc decyzję o tym jaki telewizor OLED 65 cali kupić.

Telewizory OLED gwarantują głęboką czerń i naturalne kolory. Zapewnia to wyjątkowy kontrast, szczegółowe cienie i głębię w każdej z odtwarzanych scen. Poza tym urządzenie znacznie szybciej i płynniej odtwarza filmy. W tym poradniku skupimy się na tym, jak znaleźć najlepszy telewizor OLED 65 cali w 2023 roku.

Dokonując zakupu koniecznie zwróć uwagę na konstrukcję matrycy. Na rynku znajdziesz modele proste oraz zakrzywione. Drugi typ sprzętów pomoże Ci pozbyć się problemu z przekłamaniem obrazu, które wynika z patrzenia na film z boku. Taka konstrukcja sprawia, że z każdej strony na matrycy wyświetla się taki sam obraz. Niestety technologia ta wiąże się z większą ceną produktu. Najdroższą opcją na rynku są sprzęty elastyczne, które samodzielnie możemy wyginać i prostować, tak by zapewnić sobie komfortowe oglądanie filmu. Niestety koszty zakupu są bardzo wysokie. Najtańszą opcją są telewizory proste w klasycznej stylistyce.

Najlepsze telewizory OLED 65 cali mają wbudowany głośnik. Poszukując urządzenia koniecznie sprawdź, jaka jest moc tego elementu. Polecamy zakup sprzętów, w których parametr ten nie jest mniejszy niż 30 W. Produkty z technologią Dolby gwarantują kinową jakość dźwięku. Sprawia to, że będziesz się cieszyć muzyką w trójwymiarowej przestrzeni, co gwarantuje niezapomniane wrażenia.

Obecnie oglądamy coraz mniej programów w telewizji kablowej, a częściej sięgamy po ofertę takich platform, jak Netflix czy YouTube. Aby Twój telewizor pozwolił na to upewnij się, że obsługuje technologię Smart TV. Gwarantuje ona dostęp do platform streamingowych.

 

 

Jaki telewizor 65 cali wybrać – OLED czy LED?

 

Nowoczesne, 65-calowe telewizory są wyposażone w wiele innowacyjnych rozwiązań. Urządzenia te różnią się między sobą przede wszystkim technologią wyświetlania obrazu. Poza modelami OLED popularne są również sprzęty LED. Który z nich jest lepszy? Informacje na ten temat znajdują się poniżej.

Czym są technologie OLED i LED?

Telewizory LED to bardziej nowoczesne wersje urządzeń LCD (które są wyposażone w lampy CCFL). Jak wskazuje ich nazwa, mają diody LED emitujące światło, które nie wymagają dodatkowego podświetlania. Tego typu sprzęty występują w dwóch wariantach, czyli Edge LED oraz Full LED. Ten pierwszy wyróżnia się tym, że diody są rozmieszczone tylko na krawędziach ekranu. Może się to wiązać z nierównomiernym oświetleniem matrycy telewizora. Modele Full LED mają diody umieszczone na całej powierzchni wyświetlacza. Urządzenia LED są bardziej zaawansowane technologicznie niż LCD i zapewniają nieco węższy kąt widzenia.

Telewizory OLED działają z wykorzystaniem diod organicznych generujących piksele. Każda z nich świeci niezależnie od innych. Wykorzystujące tę technologię sprzęty wymagają dodatkowego podświetlenia.

 

Zalety i wady telewizorów LED

Telewizory LED są stosunkowo tanie, a ponadto nie pobierają dużo prądu, dlatego pozwalają na oszczędność energii elektrycznej (a tym samym zmniejszenie rachunków). Ze względu na zastosowanie diod LED oglądany na ekranie urządzenia obraz jest bardzo dobrej jakości. Wpływa na to wysoki współczynnik kontrastu kolorów i wierne odwzorowanie barw. Wiele osób podkreśla, że telewizory LED mają cienką obudowę, w efekcie czego stylowo się prezentują, zwłaszcza na wąskiej półce lub ścianie. W porównaniu do zwykłych sprzętów LCD modele LED lepiej radzą sobie z wyświetlaniem dynamicznych scen.

Za jedną z największych wad telewizorów z diodami LED uznaje się wspomniany wcześniej wąski kąt widzenia. Oznacza to, że siadając w nieodpowiednim miejscu przed urządzeniem (pod zbyt dużym kątem w stosunku do ekranu), oglądanie filmu czy serialu nie będzie komfortowe.

 

Zalety i wady telewizorów OLED

We wcześniejszych częściach naszego artykułu staraliśmy się wskazać, jaki telewizor 65 cali OLED jest polecany do oglądania filmów. Warto poznać również najważniejsze zalety i wady takiego sprzętu. Technologia OLED jest jedną z najbardziej nowoczesnych i gwarantuje pełną gamę kolorów. Kupując tego typu telewizor możemy spodziewać się znacznie lepszego niż w przypadku modelu LED odzwierciedlenia barw. Na uwagę zasługuje również głęboka czerń. Cechą wyróżniającą urządzenia OLED jest bardzo szeroki kąt widzenia. Możemy więc usiąść w dowolnym miejscu nie obawiając się obniżonego komfortu oglądania filmu. Telewizory OLED 65 cali w dobrych cenach również są uznawane za energooszczędne. Ich dodatkowy atut to szybki czas reakcji, który średnio wynosi mniej niż 0,01 sekundy.

Zakup telewizora OLED to bardzo duży wydatek, dlatego nie każdy z nas może sobie na niego pozwolić. Poza tym diody organiczne są wyjątkowo wrażliwe na wilgoć. Wynika z tego, że nawet lekkie zachlapanie ekranu wodą może doprowadzić do jego awarii. Warto wspomnieć również o tym, że nie wszyscy znani producenci oferują telewizory OLED – wielu z nich skupia się przede wszystkim na urządzeniach LED oraz QLED.

Jaki 65-calowy telewizor wybrać – LED czy OLED?

Szukając odpowiedniego telewizora musimy się zastanowić, na czym najbardziej nam zależy. Jeżeli dysponujemy dużym budżetem i chcemy, aby wyświetlane na ekranie kolory były świetnie podkreślone, to lepszym wyborem będzie urządzenie OLED. Sprzęt LED bez wątpienia spełni oczekiwania osób, dla których najistotniejsze jest to, aby telewizor nie kosztował zbyt dużo, a jednocześnie zapewniał optymalny kontrast barw.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ