Opinie o Samsung UE55NU8042

Ostatnio aktualizowane: 19.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Zdaniem wielu użytkowników Samsung UE55NU8042 to najlepszy telewizor w tym przedziale cenowym. Urządzenie gwarantuje bardzo dobrej jakości obraz 4K, który ma zachowane naturalne odcienie i uwzględnia wszystkie szczegóły. Miłośnicy gier doceniają Tryb Gry, który optymalizuje ustawienia ekranu i zapewnia możliwie najkrótszy czas reakcji. 

 

Najważniejsze wady:

Konsumenci zwracają uwagę na to, że nie ma możliwości podawania komend głosowych w języku polskim (można tylko w języku angielskim). Choć nie dla wszystkich jest to uciążliwe, większość osób uważa, że takie rozwiązanie zmniejsza komfort użytkowania sprzętu i wydłuża czas poszukiwania określonych treści.

 

Werdykt: 9.7/10

Telewizor ma przekątną 55 cali. Sprzęt wykorzystuje technologię Smart TV, więc domownicy otrzymują dostęp do wielu ciekawych treści. Możliwość podłączenia telewizora do Internetu sprawia, że można na dużym ekranie wyszukiwać potrzebne treści, co zdaniem wielu osób jest wygodne. Model ma cienką ramkę i dobrze wpisuje się w design nowoczesnych wnętrz.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Jakość obrazu

Telewizor ma technologię Dynamic Crystal Color, która zapewnia realistyczny obraz poprzez wierne odwzorowanie kolorów (miliard odcieni). Oglądając filmy przyrodnicze czy ujęcia widoków można stwierdzić, że wyglądają one, jak prawdziwe sceny z życia widziane ludzkimi oczami. Kolejnym, nowatorskim rozwiązaniem jest technologia HDR 1000, która dobrze wpływa na jasność i kontrast obrazu, więc na ekranie widoczne są wszystkie detale. Jakość 4K UHD jest gwarancją najlepszej ostrości. Nawet przy dynamicznych scenach wyrazistość obrazu zostaje zachowana. Test Samsung UE55NU8042 potwierdził, że urządzenie spełnia oczekiwania miłośników filmów, którzy często je oglądają.

 

 

Wykonanie

Jakość wykonania sprzętu jest bardzo dobra i mowa tutaj nie tylko o zastosowanych technologiach czy użytych częściach, ale też designie. Model jest wsparty na solidnie zrobionej podstawie, która zapewnia maksymalną stabilność. Dodatkowo kupujący nie muszą się martwić o to, jak ułożyć kable, aby nie były one widoczne na szafce i nie odwracały uwagi osób oglądających telewizję. Telewizor ma Clean Cable Solution, czyli tylko jeden kabel umieszczony na najbardziej wysuniętej części stojaka. Nie jest on widoczny. Telewizor ma bardzo cienkie ramki, które nie wpływają na odbiór obrazu, co potwierdzają pozytywne opinie o Samsung UE55NU8042. Dodatkowo jest on cienki i dobrze pasuje do nowoczesnych wnętrz. Wymiary sprzętu to: wysokość – 78,7 cm, szerokość – 122,7 cm i głębokość – 32,2 cm, a jego waga jest równa 18,9 kg. 

 

Gwarancja dobrej rozrywki

Telewizor można bez trudu połączyć z Internetem i w ten sposób uzyskać dostęp do wielu ciekawych treści zapewniających rozrywkę użytkownikom w różnym wieku. Smart Hub to platforma z filmami, grami i aplikacjami internetowymi. Można w niej znaleźć wszystko to, czego potrzebujesz. Na uwagę zasługuje też technologia SmartThings, która umożliwia połączenie telewizora ze smartfonem. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik może bez trudu udostępnić na dużym ekranie zdjęcia ze swojego telefonu. To przydatna opcja podczas spotkań rodzinnych czy ze znajomymi, kiedy opowiadamy o wakacjach albo gdy jesteśmy miłośnikami fotografowania i chcemy podzielić się uchwyconymi kadrami. Soundbar można podłączyć do telewizora przez Bluetooth lub Wi-Fi, nie jest to czasochłonne. Nowatorskie rozwiązania są praktyczne, a cena Samsung UE55NU8042 nie wydaje się zbyt wysoka.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ