contact

3 interesujące legendy ze świata hazardu

Ostatnio aktualizowane: 30.11.23

Poznaj 3 interesujące legendy ze świata hazardu, w których poznasz historię ścisłych umysłów, największych szczęściarzy i osób, którym wygrana całkowicie odmieniła życie. Nie zawsze na lepsze.

 

Matematyka wygrywa

Liczba graczy, którzy ze wszystkich sił próbują oszukać kasyno, nie maleje. Oczywiście, jeśli chodzi o kasyna online, jakiekolwiek manipulacje wynikami gier są niemożliwe. Co innego w przypadku tradycyjnych gier w kasynach naziemnych.

Kiedy grupa matematyków ze słynnego uniwersytetu MIT w USA dobrze przygotowała się do gry w blackjacka w jednym z kasyn w Las Vegas. Dzięki zastosowaniu metody liczenia kart udało im się wygrać kilkaset tysięcy dolarów w jeden weekend. Ich matematyczne umiejętności pozwoliły im przewidzieć, jakie kart zostały wydane, a które z nich pozostały w bucie. Aby uniknąć wykrycia, regularnie zmieniali graczy przy stole i korzystali z licznika, który siadał przy meczach i potajemnie sygnalizował, kiedy wyznaczony przez drużynę gracz powinien rozpocząć grę. Opowieść została przekształcona w film zatytułowany 21 z udziałem Kevina Spacey, mówi Marta Wro.

Na początku lat 90. ubiegłego wieku Hiszpan Gonzalo Garcia-Pelayo odkrył sposób na pokonanie ruletki. Zauważył, że niektóre koła ruletki miały bardzo drobne niedoskonałości, co oznaczało, że niektóre liczby pojawiały się częściej niż inne. Przeanalizował dane z tysięcy obrotów, aby określić rozkład statystyczny. On i członkowie jego rodziny obstawiali te liczby przy każdym obrocie. Jest uważany za pierwszą osobę, która całkowicie uczciwie pokonała ruletkę, używając matematycznej precyzji. Jego historia została opowiedziana w filmie z 2012 roku „Winning Streak”.

 

Gracze z ogromnym szczęściem

W 2009 roku pewna starsza pani z New Jersey została okrzyknięta graczem z największym szczęściem w historii kasyna. Rzucała ona kośćmi przez cztery godziny i 18 minut, bijąc światowe rekordy w zakresie najdłuższego rzutu w kości i największej liczby kolejnych rzutów kośćmi bez trafienia siódemki. Kwota, którą faktycznie wygrała w kasynie, nigdy nie została ujawniona, jednak szacuje się, że sięgała setek milionów dolarów.

Z kolei właściciel firmy FedEx, Fred Smith, gdy zdał sobie sprawę, że jego firma ma kłopoty, postanowił udać się do Las Vegas i zaryzykować ostatnimi pieniędzmi firmy. W następnym tygodniu wrócił zamieniając 5 tysięcy dolarów na 26 tysięcy dolarów – wystarczyło to na utrzymanie firmy.

Gorzki smak zwycięstwa

W 2000 roku kelnerka Cynthia Jay-Brennan stała się jedną z największych zwyciężczyń w historii kasyn, wygrywając niewiarygodne 35 milionów dolarów w jackpocie na automacie w Las Vegas. Zaledwie kilka tygodni później Cynthia i jej siostra ucierpiały w wypadku samochodowym. Jej siostra zmarła, a Cynthia została sparaliżowana i przykuta do wózka inwalidzkiego. Cynthia powiedziała, że ​​oddałaby wszystkie pieniądze, żeby móc cofnąć czas.

Z kolei Michael Carroll, prowadził hulaszczy styl życia po wygraniu 9,7 miliona funtów w brytyjskiej loterii National Lottery. Były śmieciarz roztrwonił pieniądze na narkotyki, hazard i prostytutki. Skończył jako rozwiedziony kokainista. Podobno obecnie pracuje w fabryce ciastek gdzieś w Wielkiej Brytanii.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ