contact

Apple Watch Series 7 — nowości

Ostatnio aktualizowane: 23.09.23

 

Firma Apple co roku udowadnia, że nie bez powodu jest jednym z czołowych dostawców elektroniki użytkowej na świecie. Każdy produkt z logiem popularnego jabłuszka cieszy się ogromną popularnością na świecie i bardzo często wyznacza nowe standardy rynków, w których działa. Duży udział ma w tym niecodzienna polityka firmy, która skupia się wyłącznie na sektorze premium. Produkty Apple zawsze celują w najwyższą półkę elektroniki i nie zanosi się na to, żeby twórcy mieli kiedykolwiek obniżyć loty, serwując coś tańszego. Tym oto sposobem każdy kolejny produkt jest wyczekiwany przez fanów Apple z zapartym tchem, którzy zastanawiają się, czym tym razem zostaną zaskoczeni.

Jedno jest pewne — tanio nie będzie. Zegarki z serii Apple Watch zawsze są najdroższymi modelami z całego sektora smartwatchy. Mimo to zdążyły wyrobić sobie odpowiednią markę i jeśli ktoś raz zdecydował się na zakup, to w przyszłości najprawdopodobniej ponownie zdecyduje się na zegarek tej firmy. To klasa sama w sobie i zawsze wiadomo, że pod względem jakości nie będzie można się do niczego przyczepić. Oto Apple Watch Series 7, jego specyfikacja techniczna i nowości technologiczne, które znowu podwyższają już i tak niebotycznie wysoko ustawioną poprzeczkę.

 

Prezentacja zegarka

Największym problemem smartwatchy jest to, że najczęściej prezentują nie do końca elegancki wygląd. To, czy pasują do garnituru, jest kwestią umowną, ale do sukienki na imprezie okolicznościowej już raczej trudno jest dobrać odpowiedni zegarek inteligentny. Apple zdecydował się stworzyć urządzenie uniwersalne. Elegancka prostokątna tarcza o opływowym kształcie, z odpowiednio zaokrąglonymi rogami, robi niesamowite wrażenie. Nie jest za duża ani za mała. Aluminiowa ramka jest bardzo stonowana, a ekran zakrywa praktycznie całą powierzchnię. W ten sposób zegarek nada się zarówno na ciężki trening w terenie, jak i na wykwintną kolację, czy imprezę rodzinną.

Skoro o ekranie mowa, to trzeba przyznać, że tutaj Apple Watch 7 nie ma sobie równych. Oddano niezwykle szczegółową matrycę o rozdzielczości 352 x 430 i przekątnej 1.69 cala. Urządzenie pozwala nawet na wyświetlanie szczegółowych zdjęć, które można ustawiać sobie jako tapety tarczy zegara co, trzeba przyznać, robi niesamowite wrażenie. Warto zaznaczyć, że twórcy zdecydowali się na śmiały krok zwiększenia ekranu, nie ingerując w rozmiar samego zegarka. Zredukowano ramki o 40%, sprawiając, że ekran jest o 20% większy od poprzedniej wersji (Apple Watch 6).

Co ciekawe, zrezygnowano z gasnącego ekranu, który w niektórych przypadkach jest prawdziwą udręką użytkowników inteligentnych zegarków. W tym przypadku nie trzeba się przejmować unoszeniem ręku lub robieniem odpowiedniego ruchu nadgarstka — godzinę można odczytać nawet podczas pracy, która uniemożliwia wykonanie danego ruchu dłonią.

Większy ekran to nie tylko lepsza prezencja — to także wygodniejsze użytkowanie. W ten sposób można „upakować” na ekranie więcej przycisków lub po prostu powiększyć istniejące, żeby ich klikanie było jeszcze łatwiejsze. Dzięki temu twórcy mogli zmodyfikować niektóre możliwości zegarka, jak możliwość uruchomienia kilku minutników jednocześnie, żeby móc pilnować wielu rzeczy w jednym czasie. Możliwości są naprawdę niesamowite i tylko czekać aż ktoś będzie próbował uruchomić kasyno internetowe lub coś innego na najnowszym zegarku firmy Apple.

Specyfikacja techniczna Apple Watch 7

Jak łatwo można się domyślić, Apple Watch 7 ma w sobie wszelkie najnowsze technologie. W końcu cena wynosząca ponad 2000 zł nie może brać się z niczego. Dlatego wybierając jeden z tych modeli, można mieć pewność, że spełnia wszystkie standardy, a nawet w niektórych przypadkach wyznacza nowe. Warto zaznaczyć, że zegarek występuje w wielu różnych wariantach, które niekiedy różnią się wybranymi opcjami. Jednak w przypadku znakomitej większości każdy model prezentuje podobne funkcje.

Oto najważniejsze informacje na temat specyfikacji technicznej Apple Watch 7:

• komunikacja: bluetooth, NFC, WiFi, 4G LTE e SIM (w wybranych modelach);

• GPS;

• czujniki: żyroskop, barometr, EKG, czujnik światła otoczenia, pulsometr, pulsoksymetr;

• pamięć wbudowana: 32 GB;

• ładowanie indukcyjne — czas pracy baterii 18 godzin;

• ekran dotykowy o rozdzielczości 352 x 430.

Urządzenie oczywiście ma także wszystkie możliwe funkcje sportowe, czyli zapewnia możliwość wybrania jednej z wielu popularnych form aktywności, podczas których będą wyświetlane i gromadzone niezbędne dane o funkcjonowaniu organizmu, co  pozwoli na odpowiednią analizę wysiłku. Urządzenie jest także stale połączone z aplikacją w telefonie, gdzie nieustannie przesyła dane o funkcjonowaniu użytkownika, jak i jego organizmu. W przypadku wersji zegarka wyposażonego w kartę sim nie ma wymogu nieustannego sparowania z telefonem. Internet w urządzeniu pozwala na pozostawienie smartfona w domu, a podczas joggingu będzie miał stały dostęp do sieci, skąd będzie pobierał niezbędne dane do tworzenia mapy.

 

Największe możliwości na rynku

Apple, tworząc swój zegarek, co roku udowadnia, że nie ma sobie równych. To nie oznacza, że konkurencja nie zapewnia takich możliwości — zdarza się, że niektóre tańsze smartwatche mają podobne lub te same możliwości, ale tak kompletnego, eleganckiego zegarka, praktycznie nie da się zdobyć w inny sposób, niż kupując urządzenie z logiem jabłka. To uniwersalna elegancja i praktycznie niczym nieograniczone możliwości. Zegarek z siódmej serii wyznaczył nowe standardy, jednocześnie spełniając wszystkie aktualne. Dzięki temu osoba, która szuka czegoś, co spełni jej wszystkie oczekiwania, może w ciemno sięgać po to urządzenie. To bez wątpienia najładniejszy i najlepiej działający zegarek na rynku. Pozostaje jedynie kwestia ceny. Około 2500 zł za gadżet na rękę to wydatek znacząco przekraczający możliwości standardowego Polaka. Jeśli ktoś szuka urządzenia do biegania, to równie dobrze może wydać 100 zł na popularny smartband, który zaspokoi wszystkie podstawowe wymagania. Dlatego Apple Watch 7 to urządzenie dla tych, którzy kładą duży nacisk na elegancję i niezawodność.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ