contact

Czym jest smartband i kiedy warto go kupić?

Ostatnio aktualizowane: 30.11.23

 

W dobie elektronicznych nowinek coraz częściej zastępujemy tradycyjne urządzenia bardziej nowoczesnymi i funkcjonalnymi. Jednym z trendów ostatnich lat stały się smartbandy, które podbiły serca miłośników aktywności fizycznej. Czym są inteligentne opaski i jaka jest ich rola? Kiedy warto zainwestować w smartband? Zachęcamy do poznania odpowiedzi w poniższym artykule.

 

Czym jest smartband i do czego służy?

Smartbandy, zwane również inteligentnymi opaskami, to rodzaj urządzeń wyposażonych w wiele przydatnych funkcji. Wyróżniają się lekką konstrukcją i rozmiarami niekiedy mniejszymi od tradycyjnych zegarków, dzięki czemu w żaden sposób nie przeszkadzają użytkownikowi podczas uprawiania sportów. Jest to o tyle istotne ze względu na fakt, że smartbandy wyposażone są zazwyczaj w funkcje przydatne właśnie każdemu, kto jest miłośnikiem aktywności fizycznych.

To niewielkie urządzenie kryje w sobie dość zaawansowaną elektronikę — większość dostępnych modeli opasek posiada między innymi czujnik tętna, krokomierz czy licznik spalonych kalorii. Oprócz tego informuje również o bieżącej godzinie, jak tradycyjny czasomierz, a także doskonale uzupełnia się ze smartfonem. Smartband, dzięki wykorzystaniu technologii Bluetooth, może ponadto informować o otrzymaniu wiadomości SMS lub tym, że ktoś właśnie do nas dzwoni. Inteligentna opaska umożliwia też odczytywanie powiadomień, co bywa szczególnie wygodne, kiedy akurat nie mamy telefonu w zasięgu ręki. 

Na co zwrócić uwagę kupując smartband?

Spora różnorodność w kwestii dostępnych modeli smartbandów na rynku sprawia, że wybór dobrego urządzenia nie zawsze może być prostym zadaniem. Warto przede wszystkim uwzględnić swoje osobiste potrzeby i określić, czy opaska bardziej przyda się na co dzień, czy też głównie podczas uprawiania sportów. W przypadku pierwszej opcji wystarczy niedrogie urządzenie, które w zupełności zaspokoi podstawowe potrzeby użytkownika.

Smartband dla sportowca powinien jednak oferować nieco więcej, umożliwiając monitorowanie najważniejszych parametrów podczas uprawiania aktywności fizycznej. Dobrym wyborem może okazać się znany i lubiany smartband Xiaomi Redmi Smart Band 2, który z pewnością spełni oczekiwania bardziej wymagających osób. Poszukując właściwego smarbanda warto również mieć na uwadze pojemność jego akumulatora.

Zdecydowanie najlepszym i najwygodniejszym wyborem będzie ten, który nie wymaga częstego ładowania — dzięki temu nie trzeba będzie martwić się, że za każdym razem opaska rozładuje się podczas dłuższego treningu.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ