contact

Dlaczego konsole były jednymi z najchętniej kupowanych gamingowych sprzętów w ostatnich kilku latach?

Ostatnio aktualizowane: 30.11.23

 

Rynek gier komputerowych zobaczył niedawno wzrost sprzedaży gier na komputery stacjonarne. Mimo to konsolowe klasyki i nowe, wyjątkowe wydania stale biją rekordy popularności.

Tak było z Red Dead Redemption 2 czy God of War 4, które wielokrotnie uzyskały miano gry roku. Można by wśród nich wymieniać wiele innych konsolowych ekskluzywnych tytułów, będących doskonałym świadectwem potęgi tego rynku gier. I choć można już budować PC-ty o wyraźnie lepszych parametrach technicznych, to inwestycje w stałą modernizację gamingowego komputera mogą być bardzo wysokie. Każdy rok ponoszonych kosztów modernizacyjnych może nie zwrócić niewielkich oszczędności na kupowaniu tańszych gier na komputery osobiste.

I choć rynek gier wciąż rozwija się w zastraszającym tempie, a nowi producenci znów i znów zaskakują nas coraz lepszymi, mniejszymi tytułami, to gry na konsole świetnie bronią się, pozwalając graczom na uruchamianie nowych produkcji w najlepszej oprawie graficznej, dostępnej na danej konsoli. Inaczej niż na PC-tach, które bez systematycznego uzupełniania arsenału technologicznego mogą zmusić nas do ciągłego obniżania jakości prezentowanych na PC-tach gier.

 

Urządzenie wielozadaniowe

Obecne konsole to nie wyłącznie sprzęt do grania. Można na nich z powodzeniem odtwarzać filmy i przeszukiwać strony internetowe, social media, i ulubione, najczęściej odwiedzane witryny. W sieci znajdziemy przecież także strony kasyn. Równie chętnie odwiedzane przez ogromną społeczność, która poszukuje tam nie tylko rozrywki, ale i informacji ze świata gier hazardowych. Kasyno na żywo przeglądane jest przez dziesiątki pasjonatów. Dzięki możliwości zajrzenia tam o każdej porze dnia, w każdej wolnej chwili i z każdego miejsca w rozwiniętym świecie, tematyka gierw formie najświeższych informacji i nowinek nigdy nie umknie naszej uwadze. Kasyna dbają o to, by każdy z ich klientów znalazł dla siebie jedną lub kilka ulubionych gier w ich wielkiej różnorodności, by przy okazji zawsze móc dobrze się zrelaksować i samemu włączyć się do rozgrywki. Bo czemu by nie?

W abonamencie

Konsole to także i doskonałe usługi takie jak XBOX GAME PASS czy usługa firmy Sony, które wciąż pozwalają na rozgrywkę z wykorzystaniem wielu gier rozmaitych gatunków po opłaceniu minimalnego abonamentu. Ilość tytułów w ofercie Microsoftu stale się poszerza, co czyni tę usługę jedną z najlepszych na obecnym rynku gier. Sony też nie próżnuje, dając swoim klientom równie przystępną ofertę. I gdy stoimy przed wyborem zakupu nowego, sprawnego komputera osobistego, z chęcią grania w najnowsze tytuły, to taki wydatek może nas kosztować nawet kilkukrotnie więcej niż zakup konsoli do gier wideo. Z oczywistym uniemożliwieniem nam sięgnięcia po najlepsze abonamenty, z koniecznością dodatkowego wydatkowania kolejnych kwot na nie tak tanie gry, ale i obawą, że za rok, czy dwa ta technologia będzie już dość stara. Właśnie dlatego są to główne powody, dla których tak duża rzesza fanów gier wideo sięgnęła po konsole czwartej generacji. To z pewnością będzie również i powód, dla którego równie wielka liczba pasjonatów sięgnie po nowe konsole w nowej, już 5 generacji technologicznej. Na nie przecież znów wydanych będzie wiele ekskluzywnych tytułów.

Czasy, gdy prezentowana przez konsole jakość graficzna była dość niska, już dawno minęły. I choć konkurowanie konsol, które od wielu już lat były na rynku ze stale ulepszanymi komputerami osobistymi było niemożliwe, to opłacalność tej inwestycji i pewność uruchomienia nowych tytułów były i są największą zachętą dla graczy.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ