contact

Dlaczego warto grać w gry wideo: plusy i minusy

Ostatnio aktualizowane: 19.04.24

 

Nieważne, do czego używasz gier wideo – być może jest to Twój sposób na wyładowanie agresji lub oderwanie się od codzienności, a może sens życia i pełnoprawne hobby. Niektórzy doskonalą również swoje umiejętności w grach wideo, aby przejść do profesjonalnego e-sportu. Wielu przyciąga również dynamiczna fabuła i fascynujące historie niektórych gier komputerowych, które w niczym nie ustępują hollywoodzkim filmom najlepszych scenarzystów. Niektórzy lubią emocje, na przykład w grach gry hazardowe za darmo 77777.

Rzućmy okiem na wszystkie zalety i wady gier wideo – jeśli nadal masz wątpliwości, czy powinieneś dołączyć do współczesnych graczy.

 

Zalety gier wideo

• Rozwój reakcji i szybkości myślenia: Większość gier wideo jest tak dynamiczna, że ​​wymaga wyjątkowej szybkości reakcji na rozwijające się wydarzenia, na przykład natychmiastowej walki z wrogami lub szybkiego poruszania się po lokacji. Czy warto wspomnieć o szybkości tego, co dzieje się w grach hazardowych lub automatach, na przykład jak w kasyna bez depozytu dla polaków? Spędzając czas grając w gry wideo, znacznie poprawisz szybkość myślenia i reakcji. I być może dostosujesz własną koordynację i zdolności motoryczne.

• Pozytywny wpływ na wydajność: Aby przejść do kolejnego zadania w grze, potrzebna jest pamięć, a żeby dobrze wykonywać zadania w grze, trzeba trenować, myśleć i analizować błędy – to też wymaga umiejętności planowania i wykonywania. W ten sposób gry wideo rozwijają wydajność i logikę.

• Trening siły woli: Gry budzą w ludziach chęć przetrwania, rywalizacji i wygrywania w grach o superbohaterach. Wszystko to ma wielki wpływ na cechy silnej woli, w zależności od fabuły. Czasami sama fabuła, na której zbudowana jest ta czy inna gra, skłania do zastanowienia się nad własnym życiem i wpływa na postrzeganie gracza.

• Pełna swoboda i możliwość pokazania swoich cech i kreatywności: Wiele gier pozwala na tworzenie wybranych przez siebie postaci, dając graczom dostęp do wyboru dowolnych cech – od wyglądu wirtualnych postaci, po ich zdolności i cechy osobiste. Budowanie konstrukcji, tworzenie sprzętu do gier – to wszystko jest doskonałą okazją do zademonstrowania, a nawet rozwinięcia swojego potencjału twórczego. Być może nauczysz się dostrzegać piękno i estetykę w nieoczekiwanych rzeczach, eksplorując świat i lokalizację gry.

 

Wady gier wideo

• Zwiększyć stan nerwowości: Strach i chęć wygrania za wszelką cenę zdecydowanie negatywnie wpływa na graczy, a biorąc pod uwagę częsty rozwój wydarzeń w tym duchu, gry wideo mogą wywoływać nerwowość i podejrzliwość.

• Zmniejszona chęć komunikowania się: Często internetowi przyjaciele, a tym bardziej towarzysze z ligi gier, zastępują wielu młodym ludziom prawdziwą komunikację. Po prostu przestaje mieć sens spotykanie się ze znajomymi i prowadzenie ożywionych rozmów w prawdziwym życiu, ponieważ mają możliwość świetnie się bawić w innym towarzystwie bez wychodzenia z domu, w swojej ulubionej grze wideo.

• Uzależnienie od hazardu: Gry, które generują dochody i korzyści materialne za określone działania, często wymagają finansowych inwestycji. Każda porażka sprawia, że ​​chcesz zainwestować jeszcze więcej i spróbować jeszcze raz, ponieważ jeśli raz nie masz szczęścia, następnym razem możesz mieć go więcej. Staje się to przyczynkiem hazardu, gdy osoba próbuje odnieść sukces i zdobyć dobrą pozycję, wygrywając w gry wideo.

• Znaczne upośledzenie wzroku: Ponieważ gry wideo wymagają znacznej ilości czasu, gracze muszą spędzać długie godziny przed monitorem. Pociąga to za sobą pogorszenie widzenia, ponieważ niebieskie światło z ekranu komputera i jasne efekty specjalne zdecydowanie niekorzystnie wpływają na narządy wzroku.

Wynik

Możesz grać sam lub zaprosić znajomych – tak czy inaczej, będziesz się świetnie bawić. Są ludzie, którzy są przekonani, że gry wideo budzą w ludziach okrucieństwo i negatywnie wpływają na ich psychikę, a przedstawiciele racjonalnego punktu widzenia je ignorują, bo gry wymagają dużo czasu i wysiłku.

Gry komputerowe nie są takie złe, jak często przedstawia się je w różnych opracowaniach i obwinia się za wszystkie złe wydarzenia na świecie. Oczywiście, jeśli nie wiesz, kiedy przestać i zbytnio angażujesz się w gry wideo, to nie odniesiesz z nich żadnych korzyści.

Ale jeśli podejdziesz do gier ze zdrowym rozsądkiem, nie stawiasz ich na pierwszym miejscu, nie zapominasz o swoich podstawowych zadaniach życiowych i zwracasz należytą uwagę na własne zdrowie, to żadna gra komputerowa nie przyniesie poważnych problemów. A w niektórych przypadkach może nawet stać się kołem ratunkowym, które pozwoli uciec od ciągłego zmęczenia, szczególnie w naszych trudnych czasach.

To wspaniale, jeśli gry wideo pomagają Ci się wyciszyć lub pokazać Twoją kreatywność. Być może dzięki zespołowym grom wideo udało ci się znaleźć dobrych przyjaciół – tak czy inaczej, nie pozwól im całkowicie zawładnąć twoim czasem, a także nie nadużywaj emocji, które czasami przejmują kontrolę nad tobą ze względu na zawody drużynowe lub hazard. A wtedy wideo gry staną się dla Ciebie doskonałą, ekscytującą formą wypoczynku, która daje możliwość rozwoju w różnych obszarach.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ