contact

Dlaczego warto mieć Amazon Prime?

Ostatnio aktualizowane: 04.12.23

Amerykański gigant Amazon gości już na polskim rynku od dawna. Niemal każdy kojarzy serwis internetowy, na którym można robić zakupy, często w okazyjnych cenach. Amazon oferuje jednak także inną usługę, Prime. Co to jest i czy warto z niej skorzystać oraz jakie zalety ma ona dla polskiego użytkownika? Przeczytasz o tym w poniższym artykule.

 

Co to jest Amazon Prime?

Sklep internetowy Amazon jest popularny na całym świecie. Również w Polsce można korzystać z jego szerokiej oferty. Amazon to globalna marka, rozpoznawalna niemal wszędzie. Jej portal to największy sklep internetowy, dlatego codziennie korzystają z niego miliony użytkowników. Amazon nie tylko oferuje produkty z różnych dziedzin, ale także tworzy własne. Bardzo popularne czytniki e-booków Kindle to właśnie dzieło amerykańskiego giganta. Amazon po polsku funkcjonuje już od jakiegoś czasu. Platforma ta to jednak nie tylko sklep internetowy. Amerykańska marka oferuje swoim użytkownikom możliwość skorzystania z Amazon Prime.

Jest to rodzaj subskrypcji premium, która za konkretną opłatą daje użytkownikom dostęp do szeregu udogodnień i dodatkowych funkcji. Korzyści z Amazon Prime zależą od miejsca zamieszkania. Obecnie użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii mają więcej dodatkowych funkcji niż osoby korzystające z Amazon Prime w Polsce. Czy oznacza to, że nie warto decydować się na taką subskrypcję w naszym kraju? Wiele zależy od oczekiwań poszczególnych użytkowników. Platforma ta dostarcza wielu korzyści, nawet z ograniczeniami wynikającymi z lokalizacji. Zatem jak działa Amazon Prime?

Amazon Prime — cennik

Opłata za subskrypcję premium zależy od pakietu, na który zdecyduje się użytkownik. Pełna usługa kosztuje 7,99 euro za miesiąc lub 69 euro przy opłacie za cały rok. Jest to koszt wszystkich usług oferowanych w Polsce przez Amazon. Opłaty mogą być jednak mniejsze, gdy decydujesz się tylko na sam pakiet Prime Video. Abonament zmniejsza się wtedy do 6 euro za miesiąc użytkowania platformy. Oto, dlaczego warto skorzystać z Amazon Prime.

Amazon Prime Polska — korzyści z subskrypcji

Decydując się na opłacanie abonamentu premium mieszkańcy Polski zyskują przede wszystkim dostęp do Prime Video. Jest to platforma oferująca setki filmów i seriali. Działa ona na zasadzie wirtualnej wypożyczalni. Po opłaceniu miesięcznego abonamentu zyskuje się dostęp do wszystkich przypisanych do danego regionu filmów. Oznacza to, że osoba korzystająca z Amazon Prime Video w Polsce może oglądać inne programy, niż użytkownik w Niemczech, czy w Wielkiej Brytanii. Wciąż jednak wybór filmów i seriali jest bardzo szeroki. Platforma bazuje przede wszystkim na kultowych produkcjach sprzed lat. Jeśli więc jesteś fanem klasyków danego gatunku zarówno wśród filmów, jak i seriali, usługa Amazon Video Polska jest dla Ciebie. Platforma ma jednak także własne produkcje. Wśród nich największą popularnością cieszy się często nagradzany serial komediowy „Fleabag”. 

Długa i bogata lista filmów Amazon Prime Polska jest często aktualizowana, dlatego każdy z pewnością znajdzie interesującą produkcję. Już teraz na platformie można znaleźć znane klasyki, najnowsze produkcje, zarówno kino komercyjne, jak i niszowe. Równie bogata jest lista seriali. Amazon Prime daje dostęp do takich produkcji jak „Mr. Robot”, „Mad Men”, czy „The Office”. Jak już zostało wspomniane można zdecydować się na wykupienie abonamentu na platformę bez wybierania całego pakietu Prime. Cena Prime Video to tylko 6 euro. Od grudnia 2020 roku, amerykańska marka umożliwiła także płacenie w złotówkach. Koszt miesięcznego abonamentu to 25,99 zł. Jest on niższy niż w przypadku innych, podobnych platform streamingowych. Jeśli więc codziennie zastanawiasz się co oglądać, Amazon Prime to opcja dla Ciebie.

Subskrypcja premium to nie tylko seriale i filmy. Amazon Prime daje również wiele innych możliwości i dodatkowych usług. Jednym z takich dodatków jest Prime Gaming. Przede wszystkim usługa ta daje dostęp do bonusów do gier, takich jak skórki czy bronie. Co miesiąc dodatkowo uruchamiany jest dostęp do darmowych gier. Aby móc korzystać z Prime Gaming, również nie trzeba wykupować pełnej subskrypcji. Amazon Prime Video Polska daje również dostęp do platformy z grami komputerowymi, a wszystko to w stałej cenie 6 euro.

Jaka jest główna zaleta całego pakietu Amazon Prime? Daje on wcześniejszy dostęp do produktów oznaczonych jako prime w internetowym sklepie. Oznacza to, że towary, które sprzedawane są w okazyjnej cenie i mają ograniczoną ilość, mogą zostać szybko wykupione. Dostęp do nich abonenci mają jednak pół godziny wcześniej niż pozostali użytkownicy. Dlatego warto mieć pakiet Amazon Prime. Cena całego abonamentu to tylko 7,99 euro.

Amazon Music Unlimited

Platforma Amazon ma osobną, płatną usługę Amazon Music Unlimited, która oferuje dostęp do bogatej biblioteki albumów i utworów muzycznych. Użytkownicy subskrypcji premium mają możliwość korzystania z Amazon Prime Music. W cenie abonamentu mogą oni użytkować część biblioteki, dostępnej w opcji Music Unlimited. Niestety opcja Amazon Prime często nie działa na terytorium Polski, dlatego większość użytkowników w naszym kraju nie ma dostępu do żadnych utworów muzycznych przez portal Prime Music.

Amazon Prime za granicą

Abonenci Amazon Prime za granicą, przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii mają dodatkowo dostęp do kilku innych usług. Wśród nich jest Prime Photos, czyli chmura Amazon, która umożliwia przechowywanie nieograniczonej ilości plików. W ofercie Amazon Prime za granicą jest także ekspresowa dostawa oferowanych produktów oraz Prime Reading, czyli dostęp do bazy e-booków.

 

Czy warto wykupić Amazon Prime w Polsce?

Użytkownicy portalu w Polsce często zastanawiają się, czy zdecydować się na abonament premium. Sama strona internetowa, choć w większości w języku polskim, zawiera także elementy w języku angielskim i niemieckim. Portal Prime Video oferuje filmy i seriale z napisami, jednak ich ilość jest mniejsza niż wyłącznie anglojęzycznych produkcji. Zatem zanim powstanie wersja Amazon Prime PL, czy warto korzystać z dodatkowego abonamentu? Tak, jeśli lubisz oglądać filmy i seriale, szczególnie kultowe produkcje. Telewizja Amazon oferuje bowiem dostęp do najbardziej znanych programów, uznawanych za klasyki w swoim gatunku. Za niedużą kwotę udostępniane są Ci popularne seriale, filmy i programy telewizyjne. Amazon Prime Video to dobry wybór dla miłośników kina.

Cena jest niższa niż na innych podobnych portalach, a oferta równie szeroka. Warto poczytać także wystawione przez abonentów opinie. Amazon Prime jest chwalony przez użytkowników na całym świecie, również w Polsce. Nawet ograniczony dostęp do niektórych opcji i usług nie jest przeszkodą, ponieważ platforma z filmami i grami, a przede wszystkim możliwość wcześniejszego zakupienia produktów, to niewątpliwie duże zalety platformy.  

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ