contact

Funkcje Google Workspace – testujemy najciekawsze opcje

Ostatnio aktualizowane: 30.11.23

 

Narzędzia Google Workspace wspierają na co dzień zarówno małe przedsiębiorstwa, jak i międzynarodowe korporacje. Programy, o których mowa, są jednak tak rozbudowane, że użytkownicy często nie znają wszystkich możliwości, jakie daje im ten pakiet aplikacji. Poniżej przedstawiamy nieoczywiste funkcje Google Workspace, poprawiające komunikację w zespole i podnoszące wydajność pracy.

 

Dyski współdzielone

Zalet przechowywania danych w chmurze jest wiele. W przypadku Google Workspace dodatkowym ułatwieniem dla użytkowników są dyski współdzielone, czyli wyodrębnione przestrzenie na pliki, do których dostęp ma kilka osób.

Dzięki temu każdy członek działu w organizacji czy jakiegoś konkretnego zespołu projektowego zawsze ma pod ręką wszystkie informacje, które zostały zapisane na wspólnym dysku.To rozwiązanie sprawia, że pracownicy nie tracą czasu na prośby o udostępnienie pliku. Ich praca nie jest też blokowana wtedy, gdy osoba, która stworzyła potrzebny im dokument, ma właśnie urlop.

 

Grupy dyskusyjne w Gmailu

Szybka i wydajna komunikacja w zespole to podstawa. W Google Workspace zapewniają je m.in. grupy mailowe, które przekazują wiadomości do wszystkich połączonych z nimi skrzynek.

Przykładem zastosowania tego narzędzia może być stworzenie adresu hr@nazwafirmy.pl, do którego podłączeni będą wszyscy pracownicy działu kadr. Wówczas po wysłaniu wiadomości na taki zbiorczy adres, korespondencja trafi do wszystkich osób należących do zdefiniowanej wcześniej grupy. Rozwiązanie oszczędza więc czas wysyłającemu (wpisuje jeden adres zamiast kilkunastu czy kilkudziesięciu) i odbiorcom – którzy nie muszą sobie wewnętrznie przekazywać otrzymanej wiadomości.

 

Przypomnienia o spotkaniach w Kalendarzu

Jeśli Twój terminarz pęka w szwach, to nietrudno zapomnieć o jakimś spotkaniu. Tu z pomocą przychodzi Kalendarz Google, który możesz skonfigurować w taki sposób, aby przypominał Ci, że zbliża się jakieś wydarzenie, które zostało zapisane w Twoim harmonogramie.

Ale to nie wszystko! Jeśli korzystasz z aplikacji na urządzenia mobilne i odpowiednio ją skonfigurujesz, a jednocześnie określisz w Kalendarzu miejsce zaplanowanego spotkania, to narzędzie rozpozna, gdzie się znajdujesz i wyśle Ci powiadomienie na tyle wcześnie, abyś mógł na czas dotrzeć do miejsca docelowego. Przy podawaniu tej informacji zostanie też wyznaczona najkrótsza trasa przejazdu w Mapach Google.

Chcesz wypróbować to sam? Na stronie producenta możesz testować usługę przez 14 dni. Ale możesz też skorzystać z usług krajowego partnera Google Cloud i otrzymać dodatkowe korzyści! Przykładowo, możliwość testowania usługi przez 30 dni za darmo zyskasz, decydując się na narzędzia Google Workspace od FOTC. Pamiętaj, że w zależności od wybranego planu, np. Google Workspace Business Standard czy Google Workspace Business Starter, poszczególne funkcje nieco się od siebie różnią.

Badanie zadowolenia klientów przy użyciu Formularzy

Jedną z aplikacji wchodzących w skład pakietu Google Workspace są Formularze. Jest to program służący do tworzenia ankiet, które można później wysłać do dowolnej grupy osób.

Formularze szczególnie przydają się przy badaniach satysfakcji klienta. Jeśli chcesz przeprowadzić badanie, wystarczy, że prześlesz klientom link do ankiety. A kiedy otrzymasz odpowiedzi, dane możesz analizować w ujęciu ogólnym, w kontekście każdego pytania z osobna, a nawet konkretnego użytkownika.

 

Konstruktywne burze mózgów w Jamboard

Ta aplikacja szczególnie przypadnie do gustu wszystkim kreatywnym zespołom, które na co dzień zmagają się ze zdalnym przeprowadzaniem burz mózgów. Mowa o programie Jamboard, pozwalającym na stworzenie wirtualnej, interaktywnej tablicy, którą uczestnicy widzą na swoich ekranach podczas wideorozmowy w Meet.

Jamboard pomaga tworzyć wspólne notatki, a użytkownicy mają tu do wyboru takie narzędzia jak pióro, gumka, „przyklejanie” wirtualnych karteczek, wstawianie obrazu, kształtów i pól tekstowych. Komunikację wspomaga też funkcja Laser, dzięki której uczestnicy mogą wygodnie wskazać, o jakim elemencie na tablicy właśnie się wypowiadają.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ