contact

Ile trzeba wydać na dobrej jakości soundbar?

Ostatnio aktualizowane: 18.06.24

 

Soundbary to urządzenia, które doskonale nadają się do tego, aby stworzyć kino domowe. Przed zakupem takiego sprzętu warto jest jednak zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii. Jeśli chodzi o ceny, to mogą one się mocno różnić. Jeżeli nie ma obecnie żadnych promocji, to na zakup dobrego sprzętu trzeba będzie wydać ok. 4000 zł lub więcej.

 

Od czego zależy cena soundbaru?

Zakup takiego sprzętu to poważna inwestycja. Zwykle jakościowe soundbary są w stanie bawić domowników przez kilka lat. Na ich cenę ma wpływ wiele czynników między innymi:

• liczba kanałów,

• moc całkowita,

• obecność asystenta Google,

• dekodery dźwięku,

• firma.

Poza tymi elementami warto jest również zwrócić uwagę na liczbę godzin, jaką mogą grać głośniki przestrzenne na jednym ładowaniu. Obecnie, kiedy telewizory 4K stają się powoli standardem warto również zwrócić uwagę, aby sprzęt grający był wyposażony w możliwość podłączenia urządzeń 4K. Zapewni to najlepsze doznania płynące ze spędzania czasu z kinem domowym.

Jakość dźwięku ma kluczowe znaczenie dla doświadczeń płynących z korzystania ze sprzętu. Świetnie sprawdza się brzmienie przestrzenne, którym wyróżniają się jakościowe soundbary. Komfort słuchania muzyki zdecydowanie podnosi możliwość sterowania sprzętem za pośrednictwem tabletu lub telefonu. Zwykle zestawy wyposażone są także w pilot.

 

Dlaczego warto?

Soundbar Sony lub inne produkty dobrej jakości umożliwiają przede wszystkim modernizację domowego centrum rozrywki. W zestawieniu z telewizorem, który zapewnia wysoką jakość wizualną taki sprzęt grający stworzy prawdziwe kino domowe. Gwarantuje to dogłębny relaks np. po ciężkim dniu pracy. Co więcej, doznania płynące z oglądania seriali albo filmów będą spotęgowane dzięki doskonałej jakości dźwięku.

Zestawy głośników będą się także świetnie sprawdzać na imprezach. W tym przypadku bardzo duże znaczenie ma moc soundbarów. Z reguły im większa moc całkowita, tym soundbar może grać głośniej. Dzięki możliwości połączenia przez Bluetooth można odtwarzać ulubione ścieżki dźwiękowe z dowolnych aplikacji. Wszelkie sesje gamingowe nabierają niezwykłej immersji, dzięki najwyższej jakości dźwięku, który będzie transmitowany bez opóźnień.

Dodatkowe akcesoria

Aby kino domowe doskonale sprawdzało się nie tylko podczas sesji z filmami, ale również przy graniu na konsoli albo w trakcie imprezy warto zakupić dodatkowe produkty. Doskonałym przykładem może być półka pod TV. Taki niepozorny gadżet świetnie sprawdzi się w każdych warunkach. Wynika to z tego, że można na nim umieścić dekodery, konsole, pady do gier, piloty albo głośniki. Poza funkcjonalnością taka półka podniesie wartość estetyczną całego zestawu. Zapobiegnie też sytuacjom, w którym jakiś element kina domowego nie jest łatwo dostępny.

Dla niektórych domowych salonów dobrym pomysłem może okazać się zakupienie specjalnych stojaków na głośniki. Jest to opcja przeznaczona raczej dla dużych kolumn głośnikowych. Natomiast najlepiej, aby soundbary leżały w otwartej przestrzeni. Wtedy nic nie ograniczy emitowanego dźwięku. Coraz częściej w polskich domach można spotkać specjalne oświetlenie ledowe. Zazwyczaj składa się ze specjalnych taśm LED, które przyklejone są w okolicy telewizora. Taką ozdobę można umieścić na wcześniej wspomnianej półce. Dzięki temu będzie prezentować się jeszcze lepiej. Oświetlenie również dobrze wygląda, kiedy znajduje się za telewizorem.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ