contact

iPhone 14 – czy warto kupić?

Ostatnio aktualizowane: 18.06.24

 

Najnowszy iPhone firmy Apple, iPhone 14 ma wiele do zaoferowania użytkownikom. Zawiera nowe funkcje, takie jak ulepszony system kamer i bardziej wydajny procesor. Ale czy warto go kupić? Dla wielu użytkowników odpowiedź będzie twierdząca. iPhone 14 oferuje pewne ulepszenia w stosunku do poprzednich modeli, co czyni go jednym z najlepszych smartfonów na rynku. Niektórzy mogą uznać, że koszt jest po prostu zbyt wysoki, lub że nie potrzebują wszystkich nowych funkcji. Spójrz na poniższe informacje, aby zdecydować samodzielnie.

 

Wysoka cena początkowa iPhone 14 jest rekompensowana przez lepszy aparat

iPhone 14 będzie dostępny w cenie 699 dolarów, iPhone 14 Plus – 799 dolarów, iPhone 14 Pro – 999 dolarów, a iPhone 14 Pro Max – 1099 dolarów. Wszystkie cztery modele będą zawierać łączność 5G, z obsługą zarówno częstotliwości mmWave, jak i sub-6GHz. 6,1-calowy iPhone 14 i 6,7-calowy iPhone 14 Pro będą miały wyświetlacze OLED, natomiast 6,1-calowy iPhone 14 Pro i 6,7-calowy iPhone 14 Pro Max będą miały wyświetlacze OLED 120 Hz z technologią ProMotion. Modele Pro i Pro Max otrzymają zaktualizowany aparat z większymi pikselami w celu zapewnienia lepszej jakości wideo i zdjęć w słabym świetle.

 

iPhone 14 – nowy design i łączność satelitarna

Według niektórych raportów, nowy iPhone 14 Pro i Pro Max mogą nie mieć notcha na rzecz designu z jedną dziurką. Byłaby to duża zmiana w stosunku do obecnego stanu i mogłaby sprawić, że telefon wyglądałby bardziej nowocześnie. Łączność satelitarna ma również pojawić się w iPhone 14. Pozwoliłoby to na pozostanie w kontakcie, nawet jeśli nie jesteś w pobliżu wieży komórkowej. I wreszcie, ekran tego smartfonu Apple będzie chroniony przez szkło Gorilla Glass Victus.

 

Tylko modele iPhone 14 Pro będą wyposażone w nowy procesor A16

Jedną z dużych zmian, których oczekujemy od iPhone’a 14, jest ulepszony procesor. To może prowadzić do lepszego czasu pracy na baterii i wydajności aplikacji, ale według analityka Apple, tylko modele Pro otrzymają nowy układ A16 firmy Apple. Standardowe modele mają zachować układ A15. Byłoby to kiepską wiadomością dla tych, którzy liczyli na wzrost prędkości w standardowych modelach, ale jest wysoce prawdopodobne, że zobaczą inne ulepszenia, co ma mieć miejsce w przypadku pamięci RAM, której będzie minimum 6 GB w każdym modelu. Z drugiej strony nie możemy spodziewać się odsłony modelu mini, który został w tym roku wycofany – Apple prawdopodobnie chce w ten sposób sprzedać więcej modeli Max, Pro i Pro Max.

Nowy iPhone 14 – czy warto liczyć na większą baterię?

Zakładając, że raporty są dokładne, to wygląda na to, że Apple idzie o niewielki krok w przód, jeśli chodzi o rozmiary baterii w tym roku. Zmiany wydają się być jednak nieznaczne, bo w najbardziej optymistycznym scenariuszu otrzymamy dodatkowe 105 mAh – dla modelu oznaczonego jako “Pro”. W przypadku modelu standardowego jest to jedynie wzrost o 54 mAh. Wygląda na to, że wzrosty wielkości baterii będą skromne, ale nie mamy w tym roku wersji mini, której pojemność baterii wynosiła jedynie 2406 mAh. Zdecydowanie warto wymienić iPhone 13 mini na wersję 14.

 

Apple wprowadzi wyświetlacze Pro Motion 120 Hz do całej linii iPhone’ów w 2024 roku

Apple wprowadza wyświetlacze 120Hz Pro Motion do całej linii iPhone’ów w 2024 roku. Funkcja, która zadebiutowała w zeszłym roku, jest ograniczona do modeli iPhone 13 Pro. Ale z nowym odświeżeniem designu i zwiększoną konkurencją ze strony innych producentów smartfonów, takich jak Samsung, nie będzie zaskakujące, jeśli Apple zaoferuje tę funkcję w całej swojej linii. Byłby to ważny krok dla tej firmy, ponieważ wiele urządzeń z systemem Android ma ekrany o wysokiej częstotliwości odświeżania od lat.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ