contact

Jak Internet Zmienił Branżę Gamingową?

Ostatnio aktualizowane: 18.06.24

 

Na pewno zdałeś sobie sprawę, że Internet zmienił już różne sfery Twojego życia. Łatwiej jest utrzymywać kontakt z przyjaciółmi i rodziną, którzy mieszkają poza miastem, dbać o zdrowie i kontaktować się z lekarzem, uczęszczać na zajęcia i zdobywać stopnie naukowe, a nawet pracować z domu. 

Oprócz tego wszystkiego, znacznie zwiększyły się również możliwości korzystania z rozrywki. Strumieniowe przesyłanie filmów, programów telewizyjnych i muzyki przez Internet jest znacznie bardziej dostępne dla ludzi na całym świecie. Jednakże, tak jak nasze życie zostało dotknięte przez te postępy, tak też wpłynęły one na różne branże, o których wspomnieliśmy. W jaki sposób przemysł gier zmienił się ze względu na różne innowacje, które towarzyszyły szerokiemu wykorzystaniu Internetu? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

 

Umożliwił granie w gry niezależnie od lokalizacji

Po pierwsze, musimy przejść do faktu, iż Internet zapewnił nam możliwość grania w gry niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy, o ile tylko posiadamy połączenie z Internetem. Oznacza to, że bez względu na to, czy wolisz gry mobilne, takie jak Pokémon GO, gry wideo, takie jak Minecraft i Fortnite, czy też obstawiać zakłady sportowe, masz szansę robić to niezależnie od swojej lokalizacji. Teraz możesz obstawiać zakłady, atakować przeciwników, bronić swojego terytorium lub zbierać różne przedmioty będąc w podróży.

Od dojazdu do pracy i przerwy na lunch do czekania w kolejce w banku i po prostu siedzenia w domu, wszystkie twoje bazowe są pokryte. To również pozwoliło deweloperom wymyślić pewne gry, które będą idealnie pasować do sytuacji, w której się znajdujesz, niezależnie od tego, czy chcesz grę na luzie, taką jak Terrarium lub Sky: Children of the Light lub coś, co sprawdzi twój refleks, jak Mario Kart Tour lub PUBG Mobile.

 

Możliwość gry w chmurze

Posiadanie dostępu do Internetu pozwala również na zapisanie postępów w dowolnym momencie i ponowne ich odtworzenie, kiedy tylko zechcesz. Zarejestrowanie się na koncie on-line, które zapewni zapisanie gry, przynosi różne korzyści, ponieważ można również śledzić swoje osiągnięcia, a nawet kontynuować grę na innym urządzeniu. Wdrożenie technologii chmury było tutaj kluczowe. 

Co więcej, możliwość grania w chmurze sprawia, że gracze nie muszą wydawać ogromnych kwot na urządzenia do grania. Nie ma już potrzeby kupowania drogich części komputerowych, aby móc uruchomić wymagającą grę. Gra jest teraz przechowywana w sieci i dostępna dla każdego, niezależnie od specyfikacji komputera lub smartfona. Podczas gdy niektóre gry pochodzą z modelu subskrypcji, wiele innych tytułów jest całkowicie darmowa do gry, co było ogromnym elementem przyciągającym szeroką publiczność.

Łączy ludzi z całego świata

Jesteś już świadomy tego, jak Internet pomaga Ci utrzymać kontakt z ludźmi, którzy są dla Ciebie ważni. Jednak możesz nie zdawać sobie sprawy, że gry internetowe rzeczywiście pomogły milionom ludzi znaleźć nowych przyjaciół. Kiedy grasz w gry wieloosobowe on-line, nie zawsze masz załogę, z którą możesz się spotkać. Czasami trzeba dołączyć do lobby lub rundy samodzielnie. Jest to najlepszy czas, aby poznać nowych ludzi, jeśli jest to coś, co Cię interesuje. Gry tego typu zazwyczaj posiadają funkcję czatu, co daje Ci możliwość porozmawiania z ludźmi, których zazwyczaj byś nie spotkał, na przykład z tymi, którzy mieszkają w zupełnie innym kraju na drugim końcu globu.

Wiele osób ma tendencję do utrzymywania tych relacji również poza grą, śledząc się nawzajem w mediach społecznościowych, prowadząc rozmowy na Discordzie, a czasem nawet spotykając się osobiście. Co więcej, nie tylko grając w grę możesz poznać nowych ludzi. Możesz również znaleźć wiele podobnie myślących osób, śledząc streamerów na Twitchu lub YouTube. Niezależnie od tego, czy będzie to The Sims 4 czy League of Legends, czytanie i uczestniczenie w czacie, może połączyć cię z nowymi ludźmi.

 

Wprowadzenie mikrotransakcji

W zależności od rodzaju gier, w które zazwyczaj grasz, możesz być lub nie zaznajomiony z tym, czym są mikrotransakcje. Zostały one po raz pierwszy wykorzystane przez internetowe sale bingo i kasyna, ponieważ pozwoliły one graczom wpłacić pieniądze na swoje konta i zagrać w kilka gier. Takie depozyty, prowadziłyby do uzyskania bonusu powitalnego lub innych korzyści, które przyciągałyby więcej użytkowników. Firmy hazardowe przyjęły to podejście, jednakże zmodyfikowały je nieco, aby lepiej pasowało do ich potrzeb.

Dla przykładu, wielu twórców gier wideo decyduje się na włączenie przedmiotów, które można odblokować tylko poprzez zakup w grze. Tak więc, niezależnie od tego, czy gra jest darmowa, czy nie, masz szansę na zdobycie nowych skórek, kostiumów, broni i innych osiągnięć poprzez ich zakup. Jest to świetny sposób dla deweloperów, aby utrzymać zainteresowanie graczy poprzez ciągłe dostarczanie im świeżej zawartości, jednocześnie zarabiając na tym pieniądze.

Na przestrzeni czterech dekad można śmiało powiedzieć, że Internet zmienił wiele aspektów codziennego życia. Rozrywka, a zwłaszcza gry były w stanie skorzystać z różnych innowacji w tej dziedzinie, jak również i gracze są teraz w stanie grać gdziekolwiek się znajdują, niezależnie od sprzętu, który posiadają. Ponadto, mogą oni także nawiązać kilka trwałych przyjaźni.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ