contact

Jak wybrać odpowiedni model MacBooka dla siebie?

Ostatnio aktualizowane: 18.06.24

 

Na rynku pojawia się coraz więcej laptopów – w tym także coraz to nowsze modele urządzeń od Apple. Szeroki wybór wariantów sprawia, że często trudno jest wybrać odpowiedni model MacBooka, dlatego użytkownicy szukają porad i przydatnych informacji na ich temat. Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, czym należy kierować się podczas podejmowania decyzji.

 

Parametry MacBooka

Decydując się na zakup MacBooka w pierwszej kolejność zwróć uwagę na kilka bardzo ważnych parametrów. Ten model laptopa dostępny jest bowiem w kilku wariantach, które różnią się między sobą ze względu na specyfikację. W pierwszej kolejności należy zapoznać się z tym, jaką pamięć RAM posiada laptop. Jest to bardzo istotny parametr, ponieważ decyduje on o tym, jak płynnie będzie działał MacBook. Kolejną istotną kwestią jest właściwe dobranie pojemności dysku – która pozwoli ci bez przeszkód przechowywać na urządzeniu wszystkie potrzebne pliki. Jeśli pojemność dysku będzie zbyt mała, będziesz potrzebować czytnika kart pamięci lub pamięci przenośnej. Decydując się na zakup MacBooka, musisz również mieć na uwadze to, że nie posiada on wbudowanego napędu optycznego, dlatego jeśli zależy ci na obsłudze płyt CD musisz dodatkowo zaopatrzyć się w napęd zewnętrzny.

 

Procesor w urządzeniach MacBook

Podczas wyboru laptopa bardzo ważne jest także zapoznanie się z tym, jaki procesor został zaimplementowany w danym urządzeniu. Aktualnie producent sprzętu Apple wypuszcza MacBooki z chipami Intela, a także takimi produkowanymi przez Apple. Poszukując MacBooka z pewnością warto zastanowić się nad zakupem najnowszych modeli z procesorami M1 – które zostały stworzone specjalnie z myślą o tych właśnie komputerach. To te procesory sprawiają, że laptop działa płynnie i nie zawiesza się podczas pracy. Ponadto, dokonując takiego wyboru otrzymujesz produkt w całości stworzony przez jedną firmę – co dla niektórych już stanowi argument rozstrzygający kwestię wyboru nowego laptopa.

 

MacBook Air czy MacBook Pro?

Jeśli myślisz o zakupie nowego MacBooka, to z pewnością zastanawiasz się, który z nich będzie lepszy – MacBook Air czy MacBook Pro? Jest to dylemat, który posiada wielu klientów Apple, ponieważ oba urządzenia mają swoje mocne strony, które skłaniają do zakupu. Każdy z tych modeli przeznaczony jest jednak do innych zadań, posiada inne funkcje i spełnia inne potrzeby użytkowników – dlatego przed dokonaniem ostatecznego wyboru musisz zastanowić się, do czego w głównej mierze będziesz używać MacBooka i jakie masz względem niego oczekiwania. MacBook Pro jest to urządzenie zaawansowane, które powstało po to, aby spełniać wymagania profesjonalistów i osób oczekujących od komputera rozbudowanych funkcji i najnowszych rozwiązań technologicznych.

 Te laptopy świetnie sprawdzają się do: tworzenia muzyki, montażu plików wideo, obsługi wszelkich programów graficznych, a także do różnego rodzaju gier. Jeśli jesteś osobą, która nigdy wcześniej nie korzystała z komputera Apple, a laptop jest ci potrzebny głównie do przeglądania internetu, sporządzania notatek, pisania wypracowań, nauki, czy też innych podstawowych czynności niewymagających rozbudowanego sprzętu elektronicznego, to zdecyduj się na zakup MacBooka Air, ponieważ jest to sprzęt, który ma do zaoferowania nie tylko fantastyczny design, ale także doskonałe parametry i niezawodne działanie.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ