contact

Najlepsze gry sportowe na PC oraz X – Boxa

Ostatnio aktualizowane: 19.04.24

 

W obecnych czasach sport jest niezwykle ważnym elementem życia coraz większej liczby osób na całym świecie. Ludzie oprócz tego, że aktywnie uprawiają sport coraz częściej sięgają również po tego typu aktywności, ale online. Niestety są też negatywne skutki tego trendu, ponieważ dzieci zamiast bawić się na podwórkach grają w gry na konsolach lub na telefonach komórkowych. Mimo wszystko jest to całkiem niezła zabawa, no ale również pochłaniacz czasu. STS kod promocyjny daje możliwości sprawdzenia jak radzą sobie prawdziwi sportowcy w prawdziwym życiu.

 

Komputery stacjonarne, a konsole

Kiedy do Polski wchodziły pierwsze gry komputerowe, a tak naprawdę pierwsze komputery, dzieciaki zbierały się w kafejkach internetowych po to, aby wypróbować najnowsze technologie. Często urywały się z lekcji tylko po to, żeby spotkać się z kolegami oraz sprawdzić się między sobą kto tym razem będzie najlepszy. Wiadomo, że na początku głównie grało się w bijatyki typu Mortal Kombat, a jeszcze wcześniej w Contrę. Bardzo popularnymi grami również były wyścigówki. Jednak po jakimś czasie to właśnie gry sportowe zaczęły zyskiwać na popularności. w latach 90 tych oraz trochę późniejszych ciężko było dostać konsolę.

Tak naprawdę, jeżeli ktoś w domu miał komputer stacjonarny to już było wielkie wydarzenie. Zbierało się połowę osiedla tylko po to, aby zobaczyć, jak się gra w węża. Jeżeli chodzi o sport, to najczęściej uprawianą dyscypliną młodych chłopaków była piłka nożna i tak zostało do dzisiaj. Twórcy gier musieli pomyśleć o grze komputerowej, a później na konsolę właśnie w tej tematyce. Jeżeli dzisiaj zapytamy kogokolwiek o najpopularniejszą grę sportową to zdecydowanie w pierwszej kolejności wymieni Fifę. Mimo, że to właśnie konsole wyparły komputery stacjonarne wiele osób nadal trzyma w domach takie sprzęty, ponieważ są dużej mocy i używają ich nie tylko do gier, ale również do różnego typu programów. 

 

Turnieje i najważniejsze gry w obecnych czasach

Jednak to właśnie konsole przodują, a te które są wybierane najczęściej to na pewno Xbox. Jakie jednak gry sportowe możemy wybrać zarówno na komputer stacjonarny oraz na X- box’a? Tak jak już pisałem wcześniej zazwyczaj gry e-sport były produkowane na PC. Po jakimś czasie jednak to się zmieniło. Jest ich naprawdę sporo. Co warto zaznaczyć gry to już nie tylko zabawa, ale również sposób na zarabianie i sposób na życie, na całe życie. Jeżeli ktoś siedzi w tym od dłuższego czasu i ma sukcesy na koncie może dołączyć do jednej z lepszych ekip na świecie po to, aby trenować, oddychać i żyć tylko po to wy grać. Turnieje, które odbywają się na całym świecie zbierają rzesze fanów co jest tylko przykładem na to, że siedzą w tym ogromne pieniądze.

Warto również zaznaczyć, że takie zawody są transmitowane na żywo. Gracze dla tych konkretnych widzów są niczym gwiazdy filmów czy estrady. Kwoty, które wygrywają mogą być porównywalne z gażą dla aktora za naprawdę dobry film. Te gry, które należy wymienić w pierwszej kolejności to chociażby League of Legends. Jest to gra MOBA czyli taka, w którą może grać wielu graczy na jednej arenie. Zbierają się dwie drużyny, które rywalizują ze sobą, a wybór postaci jest naprawdę ogromny. Każdy osobno z bohaterów wybiera 4 różne umiejętności, którymi będzie mógł się posługiwać w dalszym etapie. Gra powstała w 2009 roku i obecnie ma już ponad 7000 profesjonalnych graczy. Świetne jest to, że nie tylko atakujemy, ale musimy nauczyć się również obrony oraz innych ciekawych umiejętności. 

Inną pozycją, którą należy wymienić jest gra Counter Strike. tak naprawdę od premiery oraz debiutu w 2012 roku nie schodzi z piedestału najpopularniejszych gier e-sportowych. tutaj również mamy 2 drużyny, a w każdej z nich 5 graczy. Jedni dostają rolę tych złych, a drudzy tych dobrych w tym przypadku są to terroryści i antyterroryści. Gra posiada również wiele scenariuszy i tak naprawdę to od nich zależy jakie zadania otrzymają drużyny. Gra nie należy do najłatwiejszych, ponieważ nawet kiedy gracz zginął w akcji nie może od razu wrócić do gry. Już na początku dla niektórych może się wydawać zbyt wymagająca.

Gry, który zyskują na popularności z roku na rok

Kolejna gra to Dota 2. Podobnie jak League of Legends jest grą typu MOBA i powstała w 2013 roku. Jeżeli ktoś już się nauczy grać co nie jest trudnym zadaniem, to opanowanie wszystkich opcji może okazać się zbyt trudne. Polega ona na tym, aby wybrać jednego bohatera i zabrać go na pole bitwy, a następnie pomóc swojej drużynie. Dota 2 zyskuje coraz większą popularność i ostatnimi czasy mówi się, że jest najpopularniejszą grą e-sportową dla profesjonalnych graczy. Sam fakt, że pule nagród w turniejach sięgają 30 milionów dolarów może świadczyć o jakże ogromnym potencjale. 

W 2017 roku została wydana gra Fortnite. W ciągu 6 lat zebrała już ponad 4000 profesjonalnych graczy. Nie jest ona trudną grą. Mamy do dyspozycji ogromną mapę oraz 100 graczy, którzy walczą ze sobą. Oczywiście wygrywa ten, który zostanie ostatni na polu bitwy. Podczas gry musimy zwracać uwagę, żeby zbierać przydatne artefakty, które mogą w późniejszym etapie gry wzmocnić bohatera. Plusem jest to, że ta gra jest dostępna niemalże na każdą platformę. 

Należy wymienić również grę Apex Legends. Jest to gra z serii battle royale, czyli jeden z najpopularniejszych typów gier rozgrywanych na turniejach e-sportowych. Można tutaj podróżować między wymiarami, tworzyć hologramy i zyskać również wielu zwolenników dzięki temu, że coraz więcej osób chce brać udział w płatnych rozgrywkach. 

Starcarft To kolejna pozycja, na którą warto zwrócić uwagę. w końcu jest to gra, która przeszła do historii dzięki temu, że została sprzedana blisko 10 milionach egzemplarzy. Jest to bardzo złożona gra, ale dzięki temu też unikatowa. Mamy tutaj do czynienia ze światem 3 ras, a każda rozgrywka jest całkowicie inna. musimy przejąć w niej kontrolę nad bardzo ważnymi minerałami. Jest to chociażby gaz czy kryształy. Nie zapominajmy, że jednak najważniejszym punktem jest pokonanie swoich przeciwników. Nie musimy się tutaj skupiać na grze jednoosobowej, ponieważ jest też opcja multiplayera. Korea Południowa przoduje, jeżeli chodzi o zainteresowanie właśnie grą Starcraft. 

Wielu graczy na pewno kojarzy grę Warcraft, jednak całkiem ciekawą i przedstawioną w inny sposób jest gra Heartstone. Jest to jest to bowiem gra karciana. Możemy grać samemu, ale również przez Internet z przeciwnikami. Każdy z graczy ma swoją talię kart, a karty możemy podzielić na 5 różnych kategorii. Są to stronnicy, bohater, broń, zadania oraz zaklęcia. Gra jest darmowa i nie trzeba wykupywać żadnego abonamentu, jednak gra zarabia na tak zwanych mikropłatnościach, co w dalszym rozliczeniu okazuje się, że nie są to mikro kwoty. To tylko około 300 milionów dolarów rocznie. To pokazuje jak wielkie zainteresowanie jest grą Heartstone. 

Do najlepszych strzelanek świata na pewno należy gra Call of Duty. Mamy tutaj w jakimś stopniu odtworzenie II wojny światowej. Mamy misję do pokonania, więc zasady gry są dosyć proste. Możemy grać jako jednoosobowy bohater, ale możemy również grać w drużynie. 

 

E – sport to nie tylko strzelanki

Ciekawą propozycją również jest Heroes of the Storm. Mamy tu połączenie różnych postaci od tego samego producenta gier Blizzard. Znajdziemy tutaj bohaterów chociażby z takich gier jak Starcraft, Diablo czy Warcraft. Jeżeli ktoś zaczyna swoją przygodę z grami e-sportowymi warto zacząć właśnie od tej. Zbieramy tu punkty za każde wykonanie zadania. Może to być zarówno zabicie wroga czy zniszczenie wieży. 

No i słynna FIFA, która od 1994 roku wypuszcza co chwilę ulepszoną wersję. Zasady gry są chyba wszystkim znane. Możemy grać swoimi ulubionymi zawodnikami oraz drużynami.

Jak widać wybór gier na rynku jest ogromny, Wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Pozostaje tylko życzyć udanej zabawy. 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ