contact

Opinie o Dell Vostro 3470

Ostatnio aktualizowane: 19.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Sprzęt można wykorzystywać nie tylko do pracy, ale i rozrywki. Został on wyposażony we wszystkie niezbędne złącza, dające możliwość podłączenia do niego wielu różnych urządzeń. Poza tym ten komputer stacjonarny ma dodatkowo napęd optyczny, w efekcie czego umożliwia odczytywanie danych zapisanych na płytach CD czy DVD.

 

Najważniejsze wady:

Komputer jest dobrze przystosowany do pracy z zaawansowanymi programami i umożliwia włączenie kilku naraz. Jednak test Dell Vostro 3470 wykazał, że czasami chłodzący poszczególne komponenty wentylator generuje bardzo duży hałas, przez który trudno jest się skoncentrować na pracy.

 

Werdykt: 9.3/10

Urządzenie jest polecane w szczególności do małych firm, a także do domowych biur. Wydajną pracę zapewnia mu zaawansowany technologicznie procesor Intel Core z sześcioma rdzeniami oraz 8 GB pamięci RAM. Konsumenci, którzy opublikowali już opinie o Dell Vostro 3470 twierdzą, że sprzęt znacząco usprawnia pracę, ponieważ nie dochodzi do takich sytuacji, jak zacinanie się programów.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Kompaktowe wymiary

Komputer ma niewielkie wymiary, dlatego bez wątpienia zmieści się pod biurkiem, ewentualnie na blacie. Jego cechą wyróżniającą jest obudowa SFF (Small Form Factor), której rozmiar to: wysokość – 29 cm, szerokość – 9,26 cm oraz głębokość – 29,3 cm. Poza tym sprzęt jest lekki, waży niecałe 5 kg. Nadaje się on zwłaszcza do bardzo małego biura, gdzie cenny jest każdy centymetr wolnej przestrzeni.

Wiele różnych portów

Jak zostało wspomniane, urządzenie wyposażono w wiele portów, które mogą się przydać. Są to: 4 gniazda USB 2.0, 2 gniazda USB 3.0, HDMI, RJ-45, VGA, czytnik kart pamięci, gniazda PCIe x1 i x16 (niski profil), M.2 SATA oraz M.2 do karty Wi-Fi. Ponadto komputer ma wejście i wyjście liniowe. Na pewno uda nam się podłączyć do niego wszystkie dodatkowe sprzęty, takie jak np. mysz czy klawiatura. Ponieważ urządzenie ma specjalne gniazdo do karty Wi-Fi, można połączyć je z Internetem w sposób bezprzewodowy. To duże udogodnienie dla osób chcących uniknąć konieczności prowadzenia długiego kabla od routera.

 

Starannie dobrane komponenty

To, czy komputer będzie wydajnie i niezawodnie pracował, uzależnione jest od jego komponentów. Pod tym względem sprzęt Dell zasługuje na szczególną uwagę, gdyż ma nowoczesne, zaawansowane technologicznie elementy. Procesor Intel Core i5 wykorzystuje specjalne rozwiązanie, dające możliwość podniesienia częstotliwości pracy jednego lub kilku rdzeni jednocześnie (TurboBoost). Niezależnie od tego, do jakich celów wykorzystujemy komputer, z pewnością nie będziemy narzekać, że wciąż się zacina. Standardowo sprzęt ma kartę graficzną Intel, ale możemy wymienić ją na inną, np.  Nvidia. Ponadto mamy dużo miejsca do przechowywania ważnych plików, gdyż pojemność dysku twardego wynosi 2 TB. Z tego względu cena Dell Vostro 3470 nie powinna wydawać się wygórowana. Ponieważ pamięć RAM jest równa 8 GB, możemy swobodnie korzystać z zaawansowanego oprogramowania (np. graficznego), Internetu, a także grać w gry.

 

System Windows 10

Komputer ma wgraną najnowszą wersję systemu Windows (10), która łączy w sobie elementy z wersji 7 i 8. Obsługa sprzętu jest prosta, można szybko znaleźć interesującą nas opcję i dopasować ustawienia do własnych preferencji. Dostęp do sklepu z aplikacjami sprawia, że w razie konieczności możemy szybko zainstalować dodatkowe programy, które są nam potrzebne.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ