contact

Opinie o TotoLink A3002RU

Ostatnio aktualizowane: 04.12.23

 

Najważniejsze zalety:

Urządzenie można bardzo szybko skonfigurować, nie jest to trudna czynność, co potwierdzają zadowoleni z zakupu konsumenci. Znalezione opinie o TotoLink A3002RU pokazały, że zapewnia on bardzo dużą moc sygnału, odpowiadają za to cztery zewnętrzne anteny. Poza tym sprzęt wygląda elegancko i nie zajmuje dużo miejsca na biurku.

 

Najważniejsze wady:

Sprzęt nie ma menu w języku polskim, przez co czasami konieczne jest zajrzenie do słownika, aby upewnić się, że wybieramy właściwą opcję. Zdaniem niektórych kupujących bywa to uciążliwe.

 

Werdykt: 9.2/10

Podobnie jak inne routery Wi-Fi marki TotoLink, model A3002RU cieszy się dużą popularnością. Jego wymiary są równe: 18 cm x 13 cm x 2,5 cm. Można go bez przeszkód ustawić nawet na biurku z wąskim blatem. Ze względu na nieskomplikowaną konfigurację urządzenie polecane jest osobom, które przyznają, że zagadnienia dotyczące nowych technologii nie są im dobrze znane.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Dwie częstotliwości pracy

Router obsługuje zarówno częstotliwość 2,4 GHz, jak i 5 GHz, możemy swobodnie je przełączać, w zależności od potrzeb. Pierwsza wspomniana jest obsługiwana przez wszystkie smartfony, tablety i podobne urządzenia, także te bez nowoczesnych technologii. Fale o częstotliwości 2,4 GHz dobrze radzą sobie z pokonywaniem fizycznych przeszkód, np. ścian i mebli. Jednak czasami konieczne jest przełączenie się na pasmo 5 GHz, aby osiągnąć wyższą prędkość pobierania oraz przesyłania danych. Jak pokazał test TotoLink A3002RU, sprzęt dobrze sprawdza się w przypadku osób mieszkających w blokach, gdzie korzystanie z Wi-Fi często jest utrudnione ze względu na nakładające się na siebie sygnały różnych routerów (tych działających w paśmie 2,4 GHz).

Połączenie bezprzewodowe i przewodowe

Za sprawą urządzenia możemy łatwo podłączyć do sieci Wi-Fi swój smartfon, tablet, laptop itp. Ponieważ wyposażono je dodatkowo w port WAN oraz 4 złącza LAN, istnieje możliwość przewodowego podłączenia do Internetu komputera stacjonarnego, telewizora czy konsoli do gier. Router jest bardzo praktyczny, choć cena TotoLink A3002RU nie jest wysoka. Co ważne, niezależnie od tego, ile łącznie urządzeń połączyło się z Internetem, możemy wygodnie przeglądać strony www, oglądać filmy czy słuchać muzyki online. Prędkość wysyłania i odbierania danych utrzymuje się na odpowiednio wysokim poziomie, a połączenie z Wi-Fi jest stabilne.

 

Kilka trybów pracy

Sprzęt daje nam do wyboru kilka trybów pracy: AP, repeater oraz WISP. To, na który się zdecydujemy w danym momencie, zależy głównie od indywidualnych preferencji. AP to inaczej Access Point, czyli tryb dający możliwość połączenia się z istniejącą już siecią komputerową. Funkcja repeater pozwala na przedłużenie sieci Wi-Fi poza standardową odległość, aby można było wygodnie korzystać z bezprzewodowego Internetu w każdym zakątku w domu. Z kolei tryb WISP polega na odwróceniu funkcji przyłączy routera. To oznacza, że jest on połączony z dostawcą Internetu za pośrednictwem modułu punktu dostępowego, tworząc w ten sposób bezprzewodowy most.

 

Technologia Beamforming

Za sprawą technologii Beamforming router może intensywnie przesyłać sygnał w kierunku innych podłączonych do niego urządzeń. W ten sposób poprawia się efektywność wykorzystania wybranego pasma. Pozwala to także na zredukowanie ilości tzw. martwych punktów w domu (miejsc, gdzie nie ma zasięgu Wi-Fi).

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ