contact

Samsung S22 5G – czy to dobry wybór dla miłośników zdjęć?

Ostatnio aktualizowane: 18.06.24

 

Smartfony są nam potrzebne do różnych rzeczy – za ich pomocą pracujemy, oddajemy się rozrywce czy wykonujemy zdjęcia. Fotografia smartfonem jest na tyle popularna, że często wybieramy nasze urządzenia pod kątem jakości ich aparatu. Dzisiaj przyjrzymy się w tej kwestii jednemu z topowych modeli Samsunga, czyli S22 5G. Jak radzi sobie z robieniem zdjęć, jaki jest jego aparat do zdjęć nocnych i czy to dobry wybór dla każdego miłośnika fotografii?

 

Samsung S22 5G – informacje ogólne

Samsung S22 5G to telefon ze znanej serii S, czyli jednej z topowych linii smartfonów tego producenta. Po urządzeniu tego typu możemy spodziewać się odpowiedniej jakości i z całą pewnością nie zawiedziemy się, kiedy weźmiemy je do ręki – jest odpowiednio ciężkie i porządnie wykonane. Dodatkowym atutem pod tym względem jest fakt, że w parze z wodoodpornością obudowy idzie jej estetyka. Samsung S22 5G wygląda bardzo nowocześnie, niezależnie na który z pięciu kolorów się zdecydujemy.

Pod względem podzespołów także nie można mieć żadnych zarzutów do S22. Smartfon obsługuje standard łączności 5G, co pozwoli nam na szybsze odbieranie i wysyłanie plików w Internecie, oraz posiada ośmiordzeniowy procesor o taktowaniu aż 2,8 Ghz, co zapewni mu przy tym maksimum wydajności. Jeśli dodamy do tego fakt, że ekran tego urządzenia jest odświeżany aż 120 razy na sekundę, będziemy mogli mieć pewność, że ten telefon nie zaskoczy nas nieprzewidzianym spadkiem płynności.

Wszystkie te wydajne podzespoły trzeba odpowiednio zasilić, więc spójrzmy także na akumulator, w jaki wyposażony został ten nowy Samsung. S22 5G to  telefon z dobrą baterią, dysponującą pojemnością 3700 mAh. 

 

Jak robić zdjęcia nocą telefonem? S22 i Nightografia

Każdy, kto kiedykolwiek zastanawiał się, jak robić zdjęcia nocą telefonem, wie, że nie jest to łatwe zadanie, o ile nie mamy specjalnie dostosowanego do tego trybu w aparacie smartfona. Zdecydowanie jednym z największych plusów, jakie S22 5G może zaoferować swojemu użytkownikowi, to właśnie aparat do zdjęć nocnych, który pozwoli wynieść Twoje zdjęcia przy słabym oświetleniu na zupełnie inny poziom jakości.

Odpowiada za to połączenie dwóch unikalnych rozwiązań – łączenia pikseli i ultraprzejrzystego szkła. Kiedy aparat w S22 5G wykrywa, że będzie wykonywał zdjęcie w gorszych warunkach oświetleniowych, piksele w matrycy zaczynają łączyć się w grupy, by móc zebrać więcej światła, które nie odbija się od soczewki aparatu dzięki krystalicznie przejrzystemu szkłu. Takie rozwiązanie pozwoli nam uniknąć szumów i niepotrzebnych refleksów na zdjęciu, nawet jeśli będzie wykonywane przy znikomej ilości oświetlenia.

S22 5G to telefon z dobrą baterią, wydajnymi podzespołami i rewelacyjnym trybem nocnym, który pozwoli uchwycić każdy szczegół zdjęcia, nawet jeśli jako jedyne źródło światła będziemy wykorzystywali gwiazdy. To zdecydowanie dobry wybór dla każdego, kto poszukuje smartfona przystosowanego dla miłośników fotografii wykonywanych nie tylko w trakcie dnia.

 

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ