contact

Samsung S23 już w sklepach, co warto o nim wiedzieć?

Ostatnio aktualizowane: 18.06.24

 

Premiery i debiuty flagowych smartfonów zawsze są swego rodzaju gratką technologiczną dla osób fascynujących się światem urządzeń mobilnych. Producenci starają się konkurować nie tylko pod względem wydajności czy specyfikacji, ale też biorą pod uwagę najnowsze trendy dotyczące designu konkretnych modeli. Dziś zajmiemy się kolejną, już 23. edycją flagowca pochodzącego od koreańskiego giganta – Samsunga. Model, który opiszemy, to Samsung Galaxy S23.

 

Co możemy spodziewać się po flagowcu Samsunga?

Wiele osób może zadawać sobie pytanie dotyczące tego, czego tak naprawdę możemy spodziewać się po nowince technologicznej od koreańskiej firmy? Patrząc na inne popularne modele, możemy oczekiwać, że wiele. W istocie, jeżeli przyjęlibyśmy taką tezę, to nie byłoby tu wielkiej pomyłki. Nowy Samsung S23 oferuje niesamowitą wydajność, m.in. za sprawą drugiej generacji procesora Snapdragon 8. To dość duża nowość, ponieważ do tej pory Samsung oferował na rynek europejski procesory Exynos.

Poza tym, urządzenie zostało wyposażone w 8 GB pamięci RAM, wykonanej w technologii LPDDR5X oraz przepiękny, 6,1-calowy wyświetlacz AMOLED z rozdzielczością 3088 × 1440 pikseli i odświeżaniem na poziomie 120 Hz. Dzięki temu ekran będzie mógł poszczycić się niesamowitą płynnością oraz doskonałym odwzorowaniem kolorów. Poza tym, w zależności od wybranej wersji, użytkownicy będą mieli do dyspozycji 128 lub 256 GB pamięci wewnętrznej. Takie wartości powinny być w zupełności wystarczające do przechowywania ulubionych aplikacji, gier czy zdjęć. Co do wyglądu zewnętrznego, Samsung S23 ma mieć wymiary 146,3×70,8×7,6 mm. Oznacza to, że jest to urządzenie dość mobilne i zapewniające odpowiednią wygodę użytkowania. 

 

Zdjęcia, bateria i system operacyjny

Kwestia związana z pojemnością baterii bywa bardzo dyskusyjnym tematem. Oczywiście, wielu z nas oczekuje od smartfona długiego czasu pracy bez dostępu do ładowarki. Niemniej warto mieć na uwadze to, że sama pojemność baterii nie do końca decyduje o wszystkich parametrach. Niezwykle istotne jest również odpowiednie dostosowanie systemu operacyjnego, który może być np. nieco bardziej energooszczędny. W przypadku Samsunga S23 będziemy mieli do czynienia z Androidem 13, który będzie współpracował w oparciu o autorską nakładkę Samsunga One UI. Sama pojemność baterii ma kształtować się natomiast na poziomie 3900 mAh. Podstawowa wersja ma dodatkowo obsługiwać szybkie ładowanie 25W, co jeszcze bardziej skróci czas ładowania.

Co więcej, jak to bywa w przypadku smartfonów, niezwykle interesującą kwestią jest jakość zdjęć. W przypadku opisywanego modelu użytkownicy spotkają się z czterema tylnymi aparatami. Główny ma mieć rozdzielczość 50 Mpix, natomiast pozostałe odpowiednio 12 Mpix oraz dwa o matrycy 10 Mpix. Dzięki zastosowanej technologii smartfony mają otrzymać możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 8K z prędkością 30 kl/s

Ciekawe kolory i pozostałe funkcjonalności 

Wiele wskazuje na to, że Samsung S23 będzie dostępny w ekskluzywnej, ciekawej gamie kolorów. Kupujący mają mieć do wyboru m.in. tzw. Cotton Flower, Misty Lilac czy Phantom Black. Poza tym, użytkownicy kochający fotografię mają mieć dostęp do aplikacji Expert RAW, która umożliwia wykonywanie zdjęć bez kompresji. Dzięki temu bez problemu będzie można dokonywać ich dalszej edycji na “czystych plikach”. Samsung S23 to kolejny flagowiec, który będzie chciał podbić rynek smartfonów. Już niebawem okaże się, czy huczne zapowiedzi zostaną przyjęte z równie dużym entuzjazmem.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ