contact

Sky TV wypuszcza na rynek nowe telewizory – Sky Glass

Ostatnio aktualizowane: 04.12.23

 

Sky UK to firma, oferująca szeroko pojęte usługi transmitowania programów telewizyjnych i VOD, która w Polsce jeszcze nie jest znana ze względu na to, iż nie oferuje swoich usług w kraju nad Wisłą. Warto jednak poznać możliwości tego potężnego przedsiębiorstwa z Wielkiej Brytanii, bo w przyszłości może odegrać znacząca rolę nawet na polskim rynku. Zwłaszcza że do obszernej już oferty Sky UK doszły ostatnio dedykowane telewizory, które zostały specjalnie dostosowane do usługi Sky Glass. To doskonała okazja, żeby przyjrzeć się samej ofercie telewizji Sky oraz przekonać się, czym właściwie jest linia telewizorów Sky Glass i dlaczego warto zwrócić na nie uwagę.

 

Oferta telewizji Sky 

Sky to jedna z największych brytyjskich telewizji. Została założona w 1990 roku i dzięki nieustannemu rozwojowi i dostosowywaniu się do zmieniających technologii, obecnie jest jednym z kluczowych graczy na rynku Wielkiej Brytanii. Aktualna oferta obejmuje kanały telewizyjne rozprowadzane sygnałem naziemnym, a także platformę VOD, usługi mobilne oraz Sky Store, czyli bibliotekę filmów, które można sobie wykupić w wersji cyfrowej.

Porównując do naszego rodzimego rynku Sky UK, można by nazwać czymś w rodzaju fuzji Polsatu i TVN, z których pierwszy ma swoje kanały telewizyjne oraz usługi z zakresu telewizji satelitarnej oraz Internetu, a drugi ma bardzo dobrze opracowaną platformę VOD.

Firma Sky współpracuje z wieloma innymi przedsiębiorstwami z branży, dlatego oprócz całkiem pokaźnego już zestawu programów „Sky”, można liczyć na Comedy Central, Blaze, Crime+Investigation, Nickelodeon, Nick Jr, Baby TV i wiele innych. Jeśli ktoś zdecyduje się na usługi tej firmy, to może cieszyć się z kompleksowej usługi, związanej ze wszystkim, czego można dzisiaj oczekiwać od firmy zajmującej się szeroko pojętą rozrywką telewizyjną.

Najważniejszą z atrakcji telewizorów Sky Glass ma być autorski system Smart TV — Sky Glass. Dzięki temu wszyscy użytkownicy usług Sky TV mogą liczyć na przystępne zgrupowanie i przedstawienie wszystkich możliwości, jakie przedsiębiorstwo serwuje na danym rynku. Oczywiście oprócz standardowych aplikacji streamingowych nie zabrakło popularnych opcji sieciowych oraz przeglądarki internetowej, gdzie można nawet przeprowadzić vulkan vegas logowanie. Kto wie, może nawet uda się zagrać?

 

Telewizory Sky Glass — czy warto?

Przedsiębiorstwo SKY UK z pewnością dostarcza swoim odbiorcom bardzo interesującą ofertę rozrywkową. A co by było, gdyby móc to wszystko „upchnąć” do własnego dedykowanego telewizora? W teorii takie rozwiązanie jawi się jako coś niesamowitego. Pozostaje jedynie kwestia, czy firma, która nie ma dużego doświadczenia w tworzeniu takiego sprzętu, podoła przy tak ogromnej konkurencji?

Do dyspozycji użytkowników oddano trzy najczęściej wybierane formaty telewizorów — 43, 55 i 65 cali. Wszystkie urządzenia zostały stworzone w tym samym standardzie jakościowym, co oznacza, że oprócz rozmiaru, nie należy się spodziewać żadnych innych zmian technicznych.

Matryce to dość standardowe w dzisiejszych czasach LCD w rozdzielczości 4K/UHD (3840 × 2160). Warto zwrócić uwagę na nieco niski poziom odświeżania, który wynosi 60 Hz. Dodatkowo każde urządzenie jest wyposażone w trzy złącza HDMI i bezprzewodową kartę sieciową odbierająca sygnał w standardzie 2,4 Ghz i 5 Ghz. 

Jeśli chodzi o specyfikację techniczną, to żaden z modeli nie wybija się ponad przeciętność. Twórcy chcieli po prostu oddać solidny telewizor, który spełnia wszelkie standardy. Nie ma tu żadnej zbędnej ekstrawagancji, więc jeśli ktoś liczy na jakieś nowatorskie rozwiązania, to może się zawieść.

System został opracowany głównie z myślą o użytkownikach Sky TV, co więcej  telewizory są powiązane z abonamentem na usługi. Przy okazji zawierania umowy na telewizję, można dobrać sobie telewizor, który kosztuje… całkiem sporo.

Ile kosztuje telewizor Sky Glass?

Biorąc pod uwagę parametry, jakie oferują telewizory Sky Glass, można dojść do wniosku, że nie będą kosztowały dużo. W Polsce obecnie za urządzenie o tych parametrach z matrycą o rozmiarze 43 cali należy wydać około 1 500 zł. W przypadku Sky Glass należy przygotować się na nieco większe ceny.

• 43-calowy telewizor został wyceniony na 649 funtów (około 3 000 zł). Można go nabyć w abonamencie wynoszącym 13 funtów miesięcznie przez 48 miesięcy lub 26 funtów przez 24 miesiące.

• 55-calowy telewizor wykupuje się w abonamencie z częściową wpłatą z góry, wynoszącą 849 funtów oraz dalszymi ratami po 17 lub 34 funty — w zależności od tego, czy umowa jest na 48, czy 24 miesiące.

• 65-calowy telewizor wykupuje się w abonamencie z częściową wpłatą z góry, wynoszącą 1049 funtów oraz dalszymi ratami po 21 lub 42 funty — w zależności od tego, czy umowa jest na 48, czy 24 miesiące.

Jak widać, ceny są całkiem spore. Warto jednak zaznaczyć, że nie można się w tej kwestii kierować porównywaniem z Polskimi standardami, bo w Wielkiej Brytanii zarabia się w nieco innym standardzie. Jednak w ostatnich latach ceny pomiędzy Polską, a krajami zachodnimi nie różnią się między sobą i najczęściej są ustalane na zasadach przewalutowania. W takim wypadku najdroższa oferta kosztowałaby około 10 000 zł, co jest już bardzo wysokim wydatkiem. W tej cenie można nabyć flagowe telewizory od najlepszych firm w branży. Jeśli jednak komuś zależy wyłącznie na usługach Sky TV, to warto zastanowić się nad ofertą urządzeń Sky Glass.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ