contact

Software house – w czym może Ci pomóc? Sprawdzamy

Ostatnio aktualizowane: 18.06.24

 

W obecnych czasach wsparcie Internetu oraz nowoczesnych rozwiązań z dziedziny IT jest niezbędne w każdym przedsiębiorstwie. Dedykowanych rozwiązań, optymalnie dopasowanych do potrzeb każdego klienta dostarczy firma typu software house. Sprawdzamy co możesz zyskać dzięki współpracy z zespołem specjalistów.

 

Co to jest software house?

Firmy typu software house (jak i samo pojęcie) są stosunkowo młodym tworem. Powstały w wyniku specjalizacji zachodzących w branży interaktywnej. Jednocześnie stanowią swoistą odpowiedź na szybki rozwój technologii informatycznej i stale rosnące zapotrzebowanie na zaawansowane usługi programistyczne. 

Software house zajmuje się przede wszystkim tworzeniem oprogramowania. Nie są to jednak proste, uniwersalne programy. Chodzi raczej o tworzenie dedykowanych rozwiązań, w pełni dopasowanych do potrzeb konkretnej firmy. Grono specjalistów czuwa nad procesem prawidłowego wdrożenia systemu oraz dba o stały rozwój, dopasowując funkcje i zastosowania do pojawiających się potrzeb. 

 

Software house – co może zaoferować Twojej firmie?

Warto mieć na uwadze, że poszczególne software house’y mają różne specjalizacje. Najczęściej specjalizują się w danym języku programowania, tworzą aplikacje webowe czy platformy dla e-commerce. Zastanawiasz się, co mogą dla Ciebie zrobić specjaliści z software house’u? Oto przykładowe projekty, kiedy ich pomoc będzie kluczowa:

• aplikacje webowe,

• aplikacje mobilne,

• platformy B2B,

• platformy e-commerce,

• serwisy i portale,

• systemy wspomagające CRM,

• systemy ERP.

Trzeba pamiętać, że dobry software house nie kończy swojej pracy na stworzeniu oprogramowania. Istotnym elementem współpracy jest początkowa analiza założeń biznesowych, która ma na celu poznanie procesów i specyfiki pracy danego przedsiębiorstwa. 

To z kolei pomaga stworzyć w pełni funkcjonalny projekt oprogramowania. Ponadto software house gwarantuje pełne wsparcie techniczne i opiekę powdrożeniową oraz możliwość dalszego rozwoju i udoskonalania projektu. Indywidualne podejście do każdego klienta i bardzo duży nacisk na wysoką jakość wykonywanych usług świadczy Gloo Software House

To zespół stworzony z 18 pracowników – project managerów, testerów, grafików, a przede wszystkim programistów – w głównej mierze buduje indywidualne aplikacje i systemy webowe za pomocą technologii PHP oraz frameworków CodeIgniter i Laravel. Ponadto w zakres działalności wchodzi m.in. projektowanie interfejsów aplikacji oraz stron i sklepów czy tworzenie aplikacji mobilnych typu WebView na Androida oraz iOS’a.

Jak wybrać software house – zwróć uwagę na te aspekty

Jak wybrać software house, który stworzy Twój projekt z dbałością o każdy szczegół? Jeśli poszukujesz zespołu specjalistów, zwróć uwagę na kilka aspektów. Analiza poniższych punktów z pewnością pomoże Ci w podjęciu decyzji i wyborze odpowiedniego wykonawcy. 

• Określ swoje cele i sprecyzuj wymagania – to pozwoli Ci zawęzić poszukiwania software house’u. Następnie znajdź firmę o konkretnej specjalizacji. Brak specjalizacji i oferowanie usług z wykorzystaniem każdej możliwej technologii powinno wzbudzać poważne wątpliwości.

• Zajrzyj do portfolio. Zrealizowane wcześniej projekty oraz opinie klientów stanowią cenne źródło informacji o firmie i jakości wykonywanych zleceń.

• Dobry software house w pakiecie zaoferuje kompleksową obsługę powdrożeniową. Miej na uwadze, że oprogramowanie może wymagać np. aktualizacji. 

• Dobra komunikacja z firmą to podstawa. Zorientuj się, w jaki sposób oraz z jaką częstotliwością będziesz informowany o przebiegu prac. Pewnym standardem jest komunikacja telefoniczna lub mailowa, jednak niektóre firmy proponują także chat lub wideorozmowy.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ