contact

Ranking 5 najlepszych telewizorów 75 cali w 2023

Ostatnio aktualizowane: 30.11.23

 

Telewizory 75 cali – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Zanim kupisz 75-calowy telewizor, zapoznaj się z umieszczonym na tej stronie rankingiem. Prezentuje on godne uwagi urządzenia z tak dużym ekranem, które są najczęściej wybierane przez konsumentów. Pierwsze miejsce w zestawieniu należy do sprzętu Samsung UE75TU7172 z Wi-Fi, Bluetooth i wszystkimi potrzebnymi złączami. To telewizor wyposażony w Smart TV i nowoczesne technologie zapewniające bardzo dobrą jakość obrazu. Ponadto stylowo się on prezentuje i jest łatwy w obsłudze. Drugie miejsce zajmuje urządzenie LG 75UN85003 4K HDR Smart TV. Wykorzystuje ono rozwiązania pozytywnie wpływające zarówno na jakość obrazu, jak i dźwięku. Telewizor ma tuner DVB-T i moduł Wi-Fi, umożliwia oglądanie filmów w rozdzielczości 4K.

5 najlepszych telewizorów 75 cali w 2023 roku

 

Po przeanalizowaniu aktualnych trendów zakupowych oraz opinii wydawanych przez konsumentów udało nam się przygotować ranking telewizorów 75 cali. Trafiły do niego najlepiej ocenione urządzenia, a ponieważ są to modele różnych marek, każdy powinien znaleźć wśród nich ten odpowiedni dla siebie.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Telewizor ma Smart TV z łatwym w obsłudze systemem Tizen, możemy swobodnie korzystać z ulubionych aplikacji i oglądać filmy dostępne online. Wyposażono go też we wszystkie potrzebne złącza, dlatego podłączenie dodatkowych urządzeń nie powinno stanowić problemu.

Wady

Sprzęt ma funkcję umożliwiającą wyświetlanie obrazu z komputera na ekranie, ale jest dostępna tylko dla nowszych wersji systemów Windows oraz Mac OS X.

Podsumowanie

Urządzenie pozwala na oglądanie filmów i seriali w jakości 4K. Na ekranie można dostrzec wszystkie detale, na co wpływają nowoczesne technologie jak HDR. Telewizor elegancko się prezentuje i ma specjalny system pozwalający na zamaskowanie przewodów.

Drugi wybór

Zalety

Sprzęt można połączyć bezprzewodowo z Internetem, ma moduł Wi-Fi. Za sprawą zintegrowanego tunera DVB-T możemy bez przeszkód oglądać telewizję nadawaną przez cyfrowy sygnał naziemny. Ponadto telewizor gwarantuje bardzo dobrą jakość obrazu, jak i dźwięku.

Wady

Należy dobrze zastanowić się nad sposobem ustawienia urządzenia, ponieważ ekran nie jest matowy i w słoneczne dni powstają na nim refleksy świetlne.

Podsumowanie

Telewizor zapewnia rozdzielczość 4K i efekt dźwięku przestrzennego. Wyposażono go w funkcję Bluetooth i Miracast, a dostępne złącza to m.in.: Ethernet, HDMI oraz USB. To sprzęt ze Smart TV, ma łatwy w obsłudze system webOS.

Rozważ też

Zalety

Urządzenie wygląda elegancko, wokół ekranu znajduje się cienka ramka z aluminium. Na obudowie znajdują się diody emitujące światło w wielu kolorach, pod tym względem jest ono dopasowywane do wyświetlanych na ekranie scen.

Wady

Choć sama obudowa wygląda stylowo, nie można powiedzieć tego o podstawie. Część konsumentów twierdzi, że nóżki nie pasują do ramki wokół ekranu, wyglądają mało estetycznie.

Podsumowanie

Sprzęt zapewnia rozdzielczość 4K UHD, a za odpowiednią jasność i kontrast kolorów odpowiadają nowoczesne technologie: HDR, Dolby Vision i procesor P5 Perfect Picture. Telewizor ma Smart TV, Wi-Fi oraz system Alexa. Wyposażono go w przydatne złącza, np. HDMI, USB i CI+.

 

1. Telewizor Samsung UE75TU7172

 

Samsung UE75TU7172 to dobry i tani telewizor 75 cali o rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli, który pozwala na oglądanie filmów w jakości 4K UHD. Wokół ekranu znajduje się cienka, metalowa ramka, za sprawą której urządzenie wygląda elegancko. Sprzęt ma wbudowany tuner DVB-T i kilka gniazd: HDMI, USB, złącze antenowe, CI+ oraz cyfrowe wyjście optyczne.

Wymiary urządzenia to: 95,77 cm x 167,22 cm x 5,95 cm (bez podstawy). Ma ono wbudowany moduł Bluetooth i Wi-Fi, a ponadto można nim sterować głosem. Przedstawiony telewizor 75 cali Samsung z matrycą LED wyposażono w Smart TV (system Tizen).

Kupujący chwalą sprzęt zarówno za stylowy design, jak i wykorzystanie nowoczesnych technologii poprawiających jakość obrazu. To przede wszystkim procesor Crystal 4K, HDR i krystaliczny wyświetlacz. Ponadto urządzenie ma praktyczny system maskowania kabli.

Samsung UE75TU7172 to dobry telewizor 75 cali do 4000 zł. Wymiary urządzenia z podstawą to: 104,74 cm x 167,22 cm x 34,08 cm. Wyposażono je w dwa głośniki o łącznej mocy 20 W.

 

Zalety

Jakość 4K: Telewizor daje możliwość oglądania filmów w jakości 4K i możemy poczuć się jak na sali kinowej.

Technologia HDR: Sprzęt obsługuje technologię HDR, dlatego kolory są jaśniejsze i dobrze skontrastowane.

System maskowania kabli: Urządzenie wyposażono w system maskowania kabli pozwalający na uporządkowanie wszystkich przewodów.

Ma niezbędne złącza: Telewizor ma wszystkie złącza, które mogą się przydać, w tym porty USB czy cyfrowe wyjście optyczne.

Elegancki design: Sprzęt prezentuje się bardzo elegancko, głównie za sprawą metalowej, cienkiej ramki wokół ekranu.

 

Wady

Nie zawsze dostępny zdalny dostęp: Telewizor ma funkcję “zdalny dostęp” umożliwiającą wyświetlanie obrazu z komputera na ekranie, ale jest dostępna dla urządzeń z najnowszymi wersjami systemów Windows i Mac OS X.

 

 

 

 

2. Telewizor LG 75UN85003 4K HDR Smart TV

 

Telewizor 75 cali LG 75UN85003 4K HDR Smart TV z matrycą LED ma system Smart TV (webOS), moduł Wi-Fi, ponadto wykorzystuje takie technologie jak Bluetooth i Miracast. Sprzęt wyposażono w port USB, cyfrowe wyjście optyczne, HDMI, Ethernet oraz moduł CI+. Rozdzielczość ekranu to 3840 x 2160 pikseli.

Ten telewizor 75 cali ma wymiary: 97,8 cm x 169,3 cm x 8,88 cm (bez podstawy). Obsługuje on technologię HDR, a filmy możemy oglądać w jakości 4K UHD. Za dobrą jakość dźwięku odpowiada dekoder Dolby Atmos.

Do zalet urządzenia konsumenci zaliczają: Możliwość bezprzewodowego połączenia z Internetem, zintegrowany tuner DVB-T, a także możliwość obsługi poprzez polecenia głosowe. Sprzęt jest łatwy w obsłudze, a menu można dostosować do indywidualnych potrzeb.

Urządzenie LG 75UN85003 4K HDR Smart TV wyposażono w dwa głośniki o łącznej mocy 20 W. Razem z podstawą telewizor ma wymiary: 169,3 cm x 105,3 cm x 37,7 cm.

 

Zalety

Wbudowane Wi-Fi: Ponieważ sprzęt ma wbudowany moduł Wi-Fi, nie wymaga podłączenia do Internetu za pomocą kabla.

Tuner DVB-T: Zintegrowany tuner DVB-T sprawia, że telewizor pozwala na odbiór sygnału cyfrowej telewizji naziemnej.

Technologia Dolby Vision IQ: Urządzenie wykorzystuje technologię Dolby Vision IQ, która dostosowuje kolory i jasność ekranu do warunków oświetleniowych.

System Ultra Surround: Podczas oglądania filmów można uzyskać efekt dźwięku przestrzennego, odpowiada za to system Ultra Surround.

 

Wady

Odbijający światło ekran: Ekran nie jest matowy, dlatego w słoneczne dni pojawiają się na nim uciążliwe refleksy świetlne. Warto dobrze przemyśleć sposób ustawienia sprzętu w pomieszczeniu.

 

 

 

 

3. Telewizor 75” Philips 75PUS7805 UHD Smart TV

 

Wyposażony w matrycę LED telewizor 75 cali Philips 75PUS7805 UHD Smart TV ma Wi-Fi oraz wbudowany system Alexa, dlatego można go obsługiwać za pomocą głosu, a nie tylko przy użyciu pilota. Złącza, jakie mamy do dyspozycji to: USB, HDMI, wyjście słuchawkowe, CI+, cyfrowe wyjście optyczne i RJ-45.

Cechą wyróżniającą sprzęt jest technologia Ambilight. Na obudowie rozmieszczone są diody LED, które emitują światło dostosowane do tego, co aktualnie dzieje się na ekranie. Bez podstawy telewizor ma wymiary: 97,44 cm x 168,32 cm x 9,37 cm. Ponieważ urządzenie ma wbudowany tuner DVB-T, pozwala na odbiór sygnału cyfrowej telewizji naziemnej.

Według konsumentów jest to elegancki sprzęt, na co wpływa cienka, szaro-srebrna ramka wokół ekranu. Telewizor doceniono również za możliwość oglądania filmów w jakości 4K UHD (rozdzielczość ekranu to 3840 x 2160 pikseli) oraz przydatne funkcje dźwięku: Wzmocnienie basów, tryb nocny i wyraźne dialogi.

Telewizor Philips 75PUS7805 UHD Smart TV ma wymiary: 87,37 cm x 146,17 cm x 26,71 cm (z podstawą). To model z dwoma głośnikami o łącznej mocy 20 W.

 

Zalety

Technologia Ambilight: Na obudowie znajdują się diody LED emitujące światło w kolorze dostosowanym do wyświetlanych na ekranie scen (technologia Ambilight). Zapewnia to bardzo ciekawy efekt.

Dobra jakość dźwięku: Telewizor gwarantuje dobrą jakość zarówno obrazu, jak i dźwięku. Wszystko za sprawą nowoczesnych funkcji jak wyraźne dialogi czy wzmocnienie basów.

Intuicyjny system Smart TV: Urządzenie ma Smart TV. Zastosowany system Saphi jest intuicyjny, a tym samym łatwy w obsłudze.

 

Wady

Nieestetyczne nóżki: Test telewizorów 75 cali wykazał, że nie wszystkim konsumentom spodobały się nóżki urządzenia. Według niektórych osób są one mało estetyczne.

 

 

 

 

4. Telewizor 75 Cali Sony Bravia KD-75XH9096 

 

Osoby, którym marzy się telewizor 75 cali 4K powinny zwrócić uwagę na model Sony Bravia KD-75XH9096 z ekranem o rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli. To urządzenie ze Smart TV (system operacyjny Android), które wyposażono w Wi-Fi, Bluetooth oraz opcję nagrywania na USB. Sprzęt wykorzystuje technologię podświetlenia Full Array LED, która zwiększa kontrast kolorów i zapewnia bardziej realistyczny obraz.

Wymiary urządzenia bez podstawy to: 96,1 cm x 167,4 cm x 9,61 cm. Ma ono kilka różnych gniazd: Ethernet, HDMI, USB, wyjście słuchawkowe, cyfrowe wyjście optyczne oraz CI+. Opisywany telewizor 75 cali Sony ma wąską ramkę wokół ekranu, która jest wykonana z aluminium, to dodaje mu elegancji.

Kupującym bardzo podoba się to, że sprzęt gwarantuje nie tylko bardzo dobrą jakość obrazu, ale również dźwięku. Odpowiadają za to nowoczesne rozwiązania, w tym technologia S-Force Front Surround dająca przestrzenny efekt. Ciekawe jest też to, że nóżki podstawy można przymocować do telewizora na dwa różne sposoby.

Sprzęt Sony Bravia KD-75XH9096 wyposażono w 2 głośniki o mocy 20 W. Wymiary urządzenia razem z podstawą to: 103,4 cm x 167,4 cm x 41 cm.

 

Zalety

Aluminiowa ramka: Wokół ekranu znajduje się wykonana z aluminium ramka, która dodaje telewizorowi elegancji.

Mocowanie nóżek na dwa sposoby: Urządzenie można postawić nawet na stosunkowo wąskiej półce, nóżki przystosowano do montażu na dwa różne sposoby.

Odpowiedni kontrast kolorów: Widoczne na ekranie kolory są dobrze skontrastowane za sprawą technologii Full Array LED.

 

Wady

Nieporęczny pilot: Dołączony do zestawu pilot jest według części kupujących nie do końca poręczny, trudno go pewnie chwycić.

Zacinający się system Smart TV: Od czasu do czasu zacina się system Smart TV (Android), co wymaga wyłączenia i ponownego włączenia telewizora.

 

 

 

 

5. Telewizor QLED 8K Samsung QE75Q800TA 

 

Samsung QE75Q800TA to sprzęt ze Smart TV, tunerem DVB-T, Bluetooth oraz Wi-Fi. Daje on możliwość oglądania filmów i seriali w rozdzielczości 8K. Ultra Szeroki Kąt Widzenia gwarantuje odpowiedniej jakości obraz bez względu na to, gdzie siedzimy, a antyrefleksyjne filtry zapobiegają powstawaniu świetlnych refleksów.

Za sprawą bezramkowego designu sprzęt prezentuje się nowocześnie. Jego wymiary to: 95,8 cm x 167,3 cm x 2,5 cm (bez podstawy). Telewizor ma różne złącza: HDMI, USB, Ethernet, cyfrowe wyjście optyczne, złącze antenowe oraz CI+. Ponadto daje on możliwość wyświetlania na ekranie obrazu z komputera (funkcja Zdalny dostęp).

Przeanalizowane opinie o telewizorach 75 cali marki Samsung pokazały, że urządzenie QE75Q800TA jest jednym z najlepiej ocenianych przez konsumentów. Za jego najważniejsze atuty uznaje się: Możliwość podzielenia ekranu na dwie części, aktywny wzmacniacz głosu i odpowiednie natężenie kolorów.

Telewizor Samsung QE75Q800TA razem z podstawą ma wymiary: 105,3 cm x 167,3 cm x 31,8 cm. To model z 8 głośnikami o mocy 70 W.

 

Zalety

Procesor Quantum 8K: Sprzęt wyposażono w nowoczesny procesor Quantum 8K, który skaluje obraz do jakości jak najlepiej zbliżonej do 8K.

Ultra szeroki kąt widzenia: Telewizor ma technologię ultra szeroki kąt widzenia, dlatego bez względu na to, gdzie usiądziemy, oglądanie filmów będzie równie przyjemne.

 

Wady

Brakuje niektórych złączy: Część osób przyznaje, że brakuje im niektórych złączy, a w szczególności wyjścia słuchawkowego oraz czytnika kart pamięci.

Niestabilne działanie Smart TV: System Tizen, w który wyposażono telewizor, nie zawsze działa stabilnie, a wtedy trzeba go zrestartować, co bywa uciążliwe.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki telewizor 75 cali kupić?

 

Osoby rozważające zakup 75-calowego telewizora powinny zapoznać się z naszym artykułem. Przygotowaliśmy m.in. poradnik z wieloma cennymi wskazówkami na temat tego, czym wyróżnia się dobry sprzęt z tak dużym ekranem. Co odgrywa istotną rolę podczas zakupu tego typu urządzeń: Wyświetlacz, zastosowane technologie czy inne kwestie? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Rodzaje – Jaki telewizor 75 wybrać?

Uwzględniając typ wyświetlacza, możemy wyróżnić dwa podstawowe rodzaje telewizorów 75-calowych: LED oraz QLED. Te pierwsze wciąż są bardzo popularne, mają ciekłokrystaliczny ekran, który jest podświetlany przez diody LED. Urządzenia wykorzystujące taką technologię są trwałe i energooszczędne, jednak problemem może być zniekształcenie obrazu, słaby kontrast kolorów i mało głęboka czerń. Telewizory QLED są bardziej nowoczesne i wyposażone w nowoczesny panel LED z tzw. kropkami kwantowymi. To sprzęty z diodami emitującymi niebieskie światło, które za sprawą wspomnianych kropek jest zmieniane na dodatkowe kolory podstawowe (zielony i czerwony). Ze względu na to wyświetlany na ekranie obraz lepiej oddaje rzeczywistość, a barwy są bardziej nasycone i dobrze skontrastowane. Jednak sprzęty QLED są droższe w porównaniu do tych LED, dlatego ich zakup według niektórych osób jest za dużym wydatkiem.

 

Rozdzielczość ekranu

To, czy oglądanie filmów i seriali będzie przyjemne, zależy m.in. od rozdzielczości ekranu. W przypadku telewizorów 75-calowych za minimum uznaje się format Full HD: 1920 x 1080 pikseli. Niemniej jednak obecnie większość na rynku stanowią urządzenia zapewniające jakość 4K UHD, czyli 3840 x 2160 pikseli. Im wyższa jest rozdzielczość ekranu, tym bogatszy w detale jest obraz. Telewizor 4K jest dobrym wyborem w szczególności dla osób, które oglądają filmy na płytach Blu-Ray, bezpośrednio z serwisów streamingowych i często grają na nowoczesnej konsoli. Na pewno będą one zadowolone z uzyskanej jakości obrazu (zwykła telewizja nie jest nadawana sygnałem 4K UHD, dlatego bez specjalnych technologii trudno jest uzyskać tak szczegółowy obraz). W sklepach pojawiają się też urządzenia o rozdzielczości 8K (7860 x 4320 pikseli), ale ich ceny są bardzo wysokie. Poza tym nieodpowiednie ustawienie tak dużego sprzętu utrudnia dostrzeżenie istotnych różnic między 8K a 4K.

 

Smart TV

Każdy nowoczesny telewizor, zwłaszcza 75-calowy, jest wyposażony w Smart TV. To system pozwalający na swobodne korzystanie z różnych aplikacji internetowych, przeglądarki www, a także mediów społecznościowych. Urządzenia różnią się zastosowanym oprogramowaniem, w tej kwestii dużo zależy od producenta. Te najczęściej wykorzystywane to:

Android TV,

Tizen,

webOS,

My Home Screen.

Najważniejsze jest to, aby system Smart TV dawał nam dostęp do wszystkich ulubionych aplikacji, nie zacinał się i był łatwy w obsłudze.

 

Złącza

Najlepszy telewizor 75 cali powinien mieć kilka podstawowych złączy umożliwiających podłączenie do niego innych urządzeń. To przede wszystkim: USB, HDMI, CI+, wyjście słuchawkowe, gniazdo antenowe oraz cyfrowe wyjście optyczne. Bardzo przydatne może okazać się także złącze Ethernet, choć nie będziemy musieli z niego korzystać, jeśli wybierzemy telewizor z Wi-Fi. Większość sprzętów ma też moduł Bluetooth oraz zintegrowany tuner DVB-T, dlatego podłączanie osobnego dekodera do odbioru sygnału cyfrowej telewizji naziemnej nie jest konieczne.

 

Jakość obrazu i dźwięku

Na jakość obrazu wpływa nie tylko rodzaj i rozdzielczość ekranu, ale również zastosowane technologie. Jedną z najważniejszych jest HDR, czyli High Dynamic Range (szeroki zakres dynamiki). To funkcja, za sprawą której zwiększa się różnica między najjaśniejszymi a najciemniejszymi tonami na ekranie, w efekcie czego obraz jest bardziej realistyczny. W zależności od producenta urządzenie może być wyposażone w dodatkowe opcje, np.: Krystaliczny wyświetlacz, Dolby Vision IQ czy Full Array LED.

Równie ważna co jakość obrazu jest jakość dźwięku, zwłaszcza jeśli nie mamy zestawu kina domowego. Przeważnie 75-calowe telewizory są wyposażone w dwa głośniki o łącznej mocy 20 W (choć czasami jest ich więcej), a za wzmocnienie brzmienia odpowiadają specjalne technologie. Do najważniejszych należą m.in.: Dolby Atmos i Ultra Surround, ale są sprzęty wykorzystujące dodatkowe rozwiązania, to np. wzmocniony bas i wyraźne dialogi.

Dodatkowe funkcje

Są osoby, które uważają, że o tym, jaki jest najlepszy telewizor 75 cali, decydują dodatkowe technologie. Często mają one bardzo pozytywny wpływ na komfort użytkowania sprzętu, dlatego warto je sprawdzić. Opcje, jakie mogą się nam przydać, to np. system maskowania pozwalający na ułożenie przewodów w bardziej estetyczny sposób czy antyrefleksyjny filtr zapobiegający powstawaniu świetlnych refleksów na ekranie. Popularna jest też technologia Ambilight polegająca na emitowaniu poświaty na ścianę przez znajdujące się na tyle obudowy diody LED, jej kolor dostosowywany jest do pokazywanej na ekranie sceny.

 

Telewizory 75 cali w dobrych cenach

Ile trzeba zapłacić za telewizor z 75-calowym ekranem? Jeśli zdecydujemy się na sprzęt LED, na jego zakup wydamy średnio 3000 – 8000 zł. Modele QLED są droższe, kosztują one ponad 10 000 zł. Urządzenia z tak dużym ekranem nie należą do najtańszych, ale jeśli zależy nam na komfortowym oglądaniu filmów i seriali oraz bardzo dobrej jakości obrazu, jest to dobry wybór.

 

 

FAQ

 

P1: Telewizor 75 cali – jakie wymiary w cm?

Wiele osób słysząc o telewizorze z 75-calowym ekranem myśli, że jest to bardzo duże urządzenie. Czy rzeczywiście tak jest? Jakie są wymiary sprzętu po przeliczeniu na centymetry? Okazuje się, że można to łatwo obliczyć samodzielnie. Wystarczy wziąć pod uwagę, że jeden cal to 2,54 cm. To oznacza, że przekątna ekranu telewizora wynosi 190,5 cm (75 pomnożone przez 2,54). Szerokość takiego urządzenia to ok. 168 cm, a wysokość 95 cm.

P2: Telewizor 75 cali – jaka odległość?

Im większy kupimy telewizor, tym większa powinna być odległość, jaka dzieli go od kanapy, na której siedzimy. W przypadku urządzeń wyposażonych w ekran o przekątnej 75 cali jest to ok. 315 cm. Dla części osób może to być dużo, a dla innych umieszczenie sprzętu w takiej odległości nie stanowi problemu. Jednocześnie trzeba mieć na uwadze, że sposób ustawienia telewizora zależy nie tylko od wielkości ekranu, ale i jego rozdzielczości. Jeśli obraz ma jakość HD lub Full HD, wtedy na każdy cal przypada 4 – 4,5 cm odległości. W przypadku technologii 4K na jeden cal przypada 2,1 cm odległości, a więc urządzenie może znajdować się nieco bliżej kanapy.

 

 

Dodaj komentarz

3 KOMENTARZ

Karol Węgrzyn

March 5, 2022 at 8:27 pm

Mogę polecić Telewizor 75LUW121D 75″ WebOS, 4K, cena bardzo dobra w stosunku do jakości. W naszym domu spisuje się świetnie. Pewnie są inne lepsze ale nie w tej cenie. Dla mnie w tej cenie jest rewelacyjny. Polecam w 100%.

Odpowiadać
Tomek

April 20, 2022 at 12:33 pm

Także wybraliśmy ten model, chociaż mało opinii jest o nim, ale sami widzieliśmy go na oczy przed zakupem w sklepie i porównywaliśmy z modelami do 4000 zł. Ogólnie dla mnie spoko TV jak na tą cenę – 3600 zł a porównywałem do Telewizora LG 75UP77003. Kompletnie niczym się nie różniły a Manta była o prawie 400 zł tańsza.

Odpowiadać
Zespół RadarTechnologiczny

March 10, 2022 at 1:09 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół RadarTechnologiczny.pl

Odpowiadać