contact

Z jakich technologii korzystają bukmacherzy?

Ostatnio aktualizowane: 19.04.24

 

W ostatnich latach zauważalny jest ogromny rozwój technologii i ich wpływu na codzienne życie ludzi. Widać to również na przykładzie branży zakładów bukmacherskich. W przeszłości większość graczy korzystała głównie z punktów stacjonarnych, natomiast teraz dominują kupony obstawiane przez telefon lub z komputera. Z jakich technologii korzystają bukmacherzy?

 

Punkty stacjonarne tracą na wartości

Na początku XXI wieku, gdy technologia nie była jeszcze tak rozwinięta, jak obecnie, punkty stacjonarne były najważniejszym miejscem dla graczy, którzy chcieli zawrzeć zakłady bukmacherskie. W ostatnich latach zauważalna była jednak ogromna zmiana na korzyść technologii. Dane i statystyki, które pokazują bukmacherzy, nie pozostawiają już żadnych złudzeń, że obecnie gracze najchętniej obstawiają za pośrednictwem swoich telefonów. W związku z tym obecnie nawet bardziej istotne od punktów stacjonarnych jest posiadanie znakomicie dopracowanej aplikacji mobilnej.

Punkty stacjonarne oczywiście nadal będą miały swoich zwolenników i osoby, które nie są tak zorientowane w technologii, chętnie z nich skorzystają, jednak ogólna tendencja będzie dalej iść w kierunku cyfryzacji. Bukmacherzy i ich pracownicy zdają sobie z tego sprawę, dlatego też mocno inwestują w aplikacje mobilne i produkt w Internecie.

Jednym z takich przykładów jest, chociażby Superbet. Mowa tutaj o bukmacherze, który jest największym operatorem w Rumunii, a jakiś czas temu zdecydował o zaatakowaniu polskiego rynku. Superbet początkowo wystartował w Polsce od punktów stacjonarnych, ale przełomowym wydarzeniem okazało się wejście w kanał online. Po dwóch latach działalności w Internecie Superbet może się pochwalić mianem trzeciej siły w polskiej bukmacherce, a Superbet kod promocyjny jest regularnie wykorzystywany przez graczy. Obecnie wyprzedzają go już tylko Fortuna i STS, czyli liderzy branży od dłuższego czasu.

 

Aplikacje mobilne – podstawa działalności w 2024 roku

W związku z tym, że obecnie większość zakładów bukmacherskich zawieranych jest za pośrednictwem telefonu lub komputera, to legalni operatorzy w naszym kraju uczestniczą w wyścigu technologicznym na najlepszy produkt. Posiadanie aplikacji mobilnej to już nie tylko atut, a tak naprawdę obowiązek, ponieważ jej brak może eliminować z walki o kluczowe pozycje na polskim rynku.

W Internecie można znaleźć przeróżne rankingi aplikacji bukmacherskich, jednak część z nich jest manipulowana ze względu na warunki finansowe współpracy. Analizując jednak głosy graczy, a także opinie ekspertów trzeba podkreślić, że obecnie w naszym kraju w rankingu aplikacji mobilnych najlepiej radzą sobie trzy firmy. Pierwszą z nich jest Superbet, który już dawno temu zauważył, że właśnie rozwijanie apki jest jednym z kluczowych elementów technologicznych, na które trzeba postawić. Bardzo dobrze radzą sobie również 2 inni bukmacherzy, których strategia obecnie bazuje na pozyskiwaniu graczy związanych ze światem freak fightów i mediów społecznościowych. Tym samym aplikacje mobilne muszą być dostosowane do najnowszych standardów.

Najlepsze aplikacje mobilne:

• Superbet

• Betclic

• Fortuna

Dla każdego gracza, który zawiera zakłady bukmacherskie ranking aplikacji mobilnych, może być subiektywny, ponieważ inne kwestie mogą być istotne dla poszczególnych użytkowników, natomiast nie ulega wątpliwości, że trzy powyższe firmy najlepiej radzą sobie w zakresie technologicznym, jeśli chodzi o rozwój i funkcjonalności aplikacji mobilnych.

 

Gry karciane – nowość z ostatnich lat

Rozwój technologii w zakładach bukmacherskich wpłynął również na inne aspekty jak, chociażby gry karciane. Jeszcze kilka lat temu nie wydawało się to możliwe, a tymczasem obecnie można typować wydarzenia na stole w takich grach, jak chociażby poker, wojna, czy bakarat. Operatorzy na terenie naszego kraju wypracowali odpowiednie zabiegi, aby technologicznie udostępnić graczom możliwość obstawiania gier karcianych. W naszym kraju granie w pokera jest zabronione i legalnie można to robić tylko w kasynach, jednak zakłady bukmacherskie oferują możliwość obstawiania wirtualnej rozgrywki pokerowej, w której gracze reagują na to, co dzieje się na stole, a sami nie mają na to realnego wpływu.

Trzeba przyznać, że w tym aspekcie doskonale widać rozwój technologiczny. Obecnie można już powiedzieć, że większość z liczących się na polskim rynku bukmacherów wprowadziło do swojej oferty takie możliwości typowania gier karcianych. W związku z tym, że część z nich ma gry karciane od tego samego producenta, to wiele się nie różnią, więc czynnikiem decydującym jest wysokość kursów, liczba dostępnych zakładów, a także specjalne promocje po rejestracji z kodem promocyjnym w Superbet.

 

Gry wirtualne

Gry wirtualne w zakładach bukmacherskich były dostępne już dawno. Jest to coś specjalnego dla osób, które szukają szybkiego rozstrzygnięcia. W grach wirtualnych możesz obstawiać wydarzenia na wirtualnym boisku do siatkówki, piłki nożnej, koszykówki, czy innym sporcie, który proponuje bukmacher. Kod promocyjny w Superbet zapewnia szereg bonusów, które można wykorzystać również w grach wirtualnych.

Pamiętaj, że rozgrywka w sporcie wirtualnym nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Mecze odbywają się na bazie algorytmów, a drużyny są generowane przez oprogramowanie. Nie występują tam realni zawodnicy i kluby, a wszystkie wydarzenia bazują na technologii. Rozwój gier wirtualnych w zakładach bukmacherskich pokazuje również, w jak dużym stopniu bukmacherzy są zależni od technologii.

Na potencjalny ranking gier wirtualnych wpływają przede wszystkim możliwości, a także liczba dostępnych zdarzeń do obstawiania. Ogromny pozytywem tego rodzaju technologii dla graczy jest fakt, że nie są uzależnieni od terminarza rozgrywek. Gry wirtualne trwają z reguły przez 24h na dobę.

Najlepsze sporty wirtualne:

• Superbet

• STS

• Fortuna

 

Statystyki sportowe

W ofercie zakładów bukmacherskich coraz częściej pojawiają się również statystyki. Gracze tym samym nie muszą już skakać po różnych stronach internetowych, aby znaleźć interesujące liczby, ponieważ mają przed sobą pełną tabelę, a także bilans ostatnich spotkań poszczególnych drużyn. 

Rozwój technologii pozytywnie wpływa również na ten aspekt, ponieważ jest coraz więcej bukmacherów na polskim rynku, którzy oferują swoim graczom statystyki już na etapie oferty kursowej. Można się spodziewać, że w najbliższych latach ten sektor również będzie rozwijany. Jeden z polskich bukmacherów udostępnił już swoim graczom możliwość sprawdzania statystyk pod kątem konkretnych zdarzeń, czyli ile było wyników btts na przestrzeni X rozegranych spotkań. 

Oddawanie zakładów bukmacherskich jest związane z ryzykiem uzależnienia. Pamiętaj, że to nie powinno być twoim sposobem na życie. W naszym kraju korzystanie z usług nieautoryzowanych bukmacherów jest niedozwolone. Możesz grać tylko u tych firm, które uzyskały licencję od Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor naczelny Zagranie.com, Senior Project Manager, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ